Sözcü Plus Giriş

İstanbul Emniyeti Dünya Engelliler Günü’nü unutmadı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü “Dünya Engelliler Günü” kapsamında bir dizi etkinliğe imza attı. “Engelli” isminin “Engin Gönüllü” olmasını öneren İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan talimatıyla düzenlenen programda öğrenciler için Eyüp’teki bir eğlence merkezine de gezi düzenlendi.

Habip ATAM
17:02 -
İstanbul Emniyeti Dünya Engelliler Günü’nü unutmadı

Her yıl 3 Aralık'ta kutlanan “Dünya Engelliler Günü”nü bu yıl da boş geçirmeyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü 5 farklı okulda etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında, Küçükçekmece Taştepe Ortaokulu Engelli Sınıfı, Beyoğlu Mehmet Oyal Engelliler Okulu , Üsküdar Özel Eğitim Meslek Okulu , Beylikdüzü Sen Değilim Rehabilitasyon Merkezi ve Üsküdar Türkan Sabancı Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ne polis ekiplerince ziyaret gerçekleştirildi.

engellier2Daha önceki yıllarda “Engelli” ifadesinin “Engin Gönüllüler” olarak değiştirilmesini öneren İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın direktifi doğrultusunda düzenlenen programda, engelli öğrenciler için sunum, bilgilendirme çalışmaları ve eğitsel aktivasyonlar yapıldı. Eyüp'teki bir eğlence merkezine götürülen çocuklar, kendileri için hazırlanan hediyelerle de mutlu edildi. Programın polislerin engelli çocuklarla toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:16 04.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more