İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa yeni rektörü Nuri Aydın kimdir? İşte Prof. Dr. Nuri Aydın hakkında merak edilenler…

Prof. Dr. Nuri Aydın Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa rektörlüğüne atandı. Peki Nuri Aydın kimdir? İşte Nuri Aydın'nın hayat hikayesi...

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa yeni rektörü Nuri Aydın kimdir? İşte Prof. Dr. Nuri Aydın hakkında merak edilenler…

Cumhurbaşkanlığı ararnamesi ile 6 üniversiteye rektör atandı. Prof. Dr. Nuri Aydın, Resmi Gazete'de yayımlanan atamalara göre 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü ve Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci ve 3'üncü maddeleri uyarınca, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa rektörlüğüne atandı. İşte yeni rektör Nuri Aydın kimdir sorusunun yanıtı…

NURİ AYDIN KİMDİR?

Prof. Dr. Nuri Aydın, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden 2001 yılında mezun oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki öğrencilik döneminde ABD'de Yale ve Pittsburgh Üniversiteleri'nde staj ve İngiltere'de lisan eğitim programlarına katıldı.

Harvard Üniversitesi'nde internlük dönemini tamamladı. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda tıpta uzmanlık eğitimini tamamladı. 2012 yılında ‘Doçent' ünvanı aldı. 2013 yılında Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği'nin (SECEC) ‘Intra-European Travelling Fellowship' eğitim bursunu almaya hak kazandı. 2016 yılında Amerikan Ortopedik Cerrahlar Akademisi (AAOS) tarafından verilen AAOS International Surgical Skills Scholarship bursunu kazandı. Halen Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği (SECEC) Doğu Avrupa Bölgesi Komite Üyeliği görevlerini yürütmektedir. 2017 yılında Profesör ünvanı aldı. 2018 yılında Uluslararası Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (SICOT) tarafından Omuz Cerrahisi Kurul başkanlığı görevine getirildi. Prof.Dr. Aydın'ın çok sayıda uluslararası yayını ve yürütmekte olduğu bilimsel projeleri bulunuyor.

Prof. Dr. Nuri Aydın, 2014 yılından itibaren İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Transfüzyon komitesi üyeliği, 2014 yılından itibaren İÜ Rektörlüğü'ne bağlı Özel Öğrenci Komisyonu Üyeliği, 2016 yılından itibaren İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcılığı ve Gelir İdaresi Süreç Yöneticiliği görevlerini yürütüyor.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...