İstanbul ve birçok ile sağanak uyarısı: Meteoroloji’den hava durumu haberleri…

Türkiye'nin birçok şehri sıcaklarla boğuşurken Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı iller için sağanak yağış uyarısında bulundu. Aralarında İstanbul'un da bulunduğu şehirlerde dar alanları etkileyecek sağanak yağışlar bekleniyor. İşte son hava durumu tahminlerine dair detaylar...

İstanbul ve birçok ile sağanak uyarısı: Meteoroloji’den hava durumu haberleri…

Sıcaklar devam ederken Meteoroloji’nin tahminlerine göre yaz yağmurları birçok şehri etkileyecek. Hava sıcaklıkları ise aynı seyirde devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün (Çarşamba) Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya,Bursa, Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak,Kütahya, Eskişehir, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

YEREL YAĞIŞLARA DİKKAT

hava-durumu-son-dakika-haberler

Hava sıcaklıklarının Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...