İstanbul’da ‘milyonluk cinsel hap’ operasyonu!

İstanbul Polisi, yasadışı olarak üretilen cinsel içerikli ilaç ve zayıflama ürünlerini, kurdukları çağrı merkezi ve sosyal medya hesapları üzerinden satan bir şebekeyi çökertti. Yaklaşık 8 milyon lira değerinde 160 bin ürünün ele geçirildiği operasyonda 2 şüpheli yakalandı.

İstanbul’da ‘milyonluk cinsel hap’ operasyonu!

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Fikri Mülkiyet Büro Amirliği, sosyal medya üzerinden cinsel içerikli ilaç satan bir şebekeyi belirledi. Araştırmalarda,  şebekenin bir kargo firması adı altında satış yaptığı belirlendi. Yaklaşık 1 ay süren çalışmada, şüphelilerin  yer değiştireceği değerlendirildi. Bunun üzerine operasyon kararı alındı.

 

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

95 BİN CİNSEL İLAÇ

Güvenlik Şube Müdürlüğü, Esenler İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleriyle birlikte 4 adrese operasyon düzenledi. Baskında, 62 bin 355 gıda takviye ürünü,  95 bin 110 cinsel performans artırıcı ilaç, 584 sahte parfüm çok sayıda sahte etiket ve kutu ele geçirildi. Operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı.  Ele geçirilen yaklaşık 8 milyon lira değerindeki ürün 5 kamyona doldurularak Emniyete götürüldü. Ürünlerin bir kısmı Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.

İNTERNET VE ÇAĞRI MERKEZİ

Şüphelilerin ele geçirilen cinsel içerikli ilaçları ve zayıflama ürünlerini, kargo firması görünümü altında bir adreste sattığı öğrenildi. Firmada çağrı merkezi kuran şüphelilerin, satış için sosyal medya ve interneti kullandığı dile getirildi. Satış ve ödeme işlemlerinin ise 7 kadının çalıştığı çağrı merkezinden yönetildiği belirtildi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

SAĞLIKSIZ KOŞULLAR

Esenler İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince incelenen ürünlerin, sağlıksız koşullarda saklandığı da tespit edildi. Ön incelemelerde sahte olduğu anlaşılan ürünlerin, nerede ve hangi şartlarda üretildiğinin de araştırıldığı belirtildi. Zararlı bileşenler içerebileceği belirtilen ürünlerden alınan numunelerin İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderileceği öğrenildi. Ele geçirilen sahte ürünlerle ilgili bazı firmaların da şüphelilerden şikayetçi oldukarı öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...