Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da cuma namazı saat kaçta? İl il 28 aralık ezan vakitleri…

İstanbul'daki inananlar cuma namazı için hazırlıklarını sürdürürken cuma namazı saat kaçta sorusunu sık sık soruyor. İslam alemi bir cuma gününe daha erişirken, inananlar cuma namazı için camilere akın ediyor. Cuma namazı saat kaçta kılınacak sorusu bu noktada büyük önem taşıyor. İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak? 28 Aralık tarihinde İstanbul için namaz vakitleri haberimizde yer alıyor...

09:29 -
İstanbul’da cuma namazı saat kaçta? İl il 28 aralık ezan vakitleri…

Diyanet takvimine göre, İstanbul’da cuma namazı saat kaçta kılınacak? Cuma namazı için hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar cuma namazının kaçta olacağına bakıyor. Haberimizde cuma namazının kılınacağı öğlen ezanı saatinin yanında İstanbul için günün diğer namaz vakitleri de yer alıyor. İşte İstanbul 28 Aralık tarihli namaz vakitleri…

İSTANBUL’DA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?

İstanbul’da öğle namazı vakti saat 13:11

İstanbul’da ikindi namazı vakti saat 15:29

İstanbul’da akşam namazı vakti saat 17:50

İstanbul’da yatsı namazı vakti saat 19:16’da.

DİYANET NAMAZ VAKİTLERİ LİSTESİ

CUMA GÜNÜNÜN ÖNEMİ

Cuma; cem olmak, toplanmak manalarına gelir Cuma günü, Müslümanlar için çok önemli bir gündür.Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar Topluca yapılan bu ibadet, o günü bayram günü değerine yükseltir.

Bu sebeble Cuma gününe Seyyidü`l-eyyam, yani, günlerin itibarlısı,efendisi de denir.Bütün hayırlı işlerin Cuma günü meydana geldiği; tarih boyunca pek çok kudsî hâdiselerin hep Cuma günü zuhur ettiği rivayet edilir.

cuma namazı

Cuma ferdi cemiyete; cemiyeti milliyete bağlayan ve toplum arasında düşünce, inanç, amaç ve hizmet birliğini sağlayan bir gün-dür İslâm Dîni bu günü mü’minler için haftalık toplantı ve toplu halde Allah’a yönelme, ibâdette bulunma zamanı olarak belirlemiş-tir Bir hafta içinde ortaya çıkan meseleler, olaylar ve sosyal konular cuma günü ele alınıp Kur’ân’m süzgecinden geçirildikten sonra bir komprime haline getirilerek cemaate sunulur.

Son güncelleme: android-time 12:53 28.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more