İstanbul’da dev fuhuş operasyonu

İstanbul'da Fatih'te düzenlenen fuhuş operasyonunda zorla çalıştırıldıkları iddia edilen 84'ü yabancı uyruklu 134 kadın kurtarılırken, 17 şüpheli ise gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan aralarında doktor ve öğretmenlerin de bulunduğu yabancı uyruklu 34 kadın sınırdışı edilmek üzere İl Göç İdaresi'ne gönderildi.

İstanbul’da dev fuhuş operasyonu

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, Aksaray’daki eğlence mekanları ve konaklama tesislerinde yabancı uyruklu kadınların fuhuş amaçlı çalıştırıldıkları ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Yaklaşık 3 ay boyunca yürütülen çalışma kapsamında belirlenen 47 adrese 250 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında baskın düzenlenen  13 gece kulübü, 10 otel ve 24 adreste fuhuşa zorlanan 84’ü yabancı uyruklu 134 kadın kurtarıldı. Kadınları zorla fuhşa sürükleyen 3’ü yabancı uyruklu kadın olmak üzere 17 şüpheli ise gözaltına alındı.

24 İŞLETME MÜHÜRLENDİ

Yapılan operasyonun ardından 13 gece kulübü ve 10 otel mühürlendi. Sağlık kontrolünden geçirilen kadınların bazılarında zührevi hastalıklar bulunduğu öğrenildi.

ARALARINDA DOKTOR VE ÖĞRETMENLER VAR

Fuhşa sürüklenen kadınların Rusya, Ukrayna, Özbekistan ve Afrika ülkelerinden kaçak yollarla geldikleri belirlendi. Aralarında doktor ve öğretmenlerin de bulunduğu 34 yabancı uyruklu kadın emniyetteki işlemlerinin ardından sınırdışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne sevk edildi. Gözaltına alınan diğer kadın ve şüphelilerin ise Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri sürüyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...