Sözcü Plus Giriş

FETÖ’ye dev ‘izdivaç’ operasyonu

İstanbul merkezli 36 ilde FETÖ'nün izdivaç yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Dosya kapsamında 103 kişinin yakalanmasının hedeflediği öğrenildi. Gözaltına alınanlar arasında Aydın Jandarma KOM Şube Komutanı ve eşinin de olduğu belirtildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 12:17, 28/04/2018
FETÖ’ye dev ‘izdivaç’ operasyonu

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik çalışma yapan polis ekipleri, bazı örgüt üyelerinin Bylock yazışmalarıne deşifre etti. Çözümlemem içeriklerden örgüt içerisindeki evlilikleri yapan bazı isimlere ulaşıldı. Sözde izdivaç abi ve ablalarını belirleyen ekipler, “Katolok” olarak adlandırılan izdivaç üyelerini de belirledi.

36 İLDE OPERASYON

Çalışmalarda belirlenen 103 ismin yakalanması için operasyon kararı alındı. İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Muş, Kahramanmaraş, Çorum, Kocaeli, Zonguldak, Mersin, Konya, Diyarbakır, Tekirdağ, Bilecik, Şanlıurfa, Erzincan, Bayburt, Afyonkarahisar, Niğde, Malatya, Adana, Şırnak, Yozgat, Van, Sivas, Aydın, Kırşehir, Kayseri, Kars, Yalova, Osmaniye, Ordu, Gaziantep, Bitlis, Gümüşhane’de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskın düzenlenen 36 ilde 63 şüpheli gözaltına alındı.

 

AKTİF ÇALIŞAN 4 İSİM YAKALANDI

Organize Polisinin operasyonunda Emniyet ve askeriye de aktif olarak çalışan bazı isimler de yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında Urfa’da görev yapan bir komiser yardımcısı, İstanbul’da görevli bir üstteğmen bir uzman çavuş ve Aydın Jandarma KOM Şube Komutanı Ü.M. ile eşinin de bulunduğu öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:09:25,