Sözcü Plus Giriş

Askeri helikopterin düşmesiyle ilgili Başsavcılıktan açıklama: Düşmesine sebep olgular araştırılıyor

İstanbul Sancaktepe’te Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait S-70B Sikorksy tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerin şehit olmasına ilişkin Başsavcılık tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, helikopterin düşmesine sebep olan olgular ile varsa kusuru bulunan tüm kişilerin tespiti ve haklarında yasal gereğinin yapılması amacıyla soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Sevgim Begüm YAVUZ
19:57 -
Askeri helikopterin düşmesiyle ilgili Başsavcılıktan açıklama: Düşmesine sebep olgular araştırılıyor

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, kazada Albay Gökselin Şaylan, Üsteğmen Aykut Yurtsever, Üst Çavuş Emre Vahit Bekli ve Uzman Çavuş Şahin Aslan'ın şehit oldukları, ağır yaralanan Üst Çavuş Özkan Yılmaz'ın ise Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alındığı anlatılarak, “Soruşturma kapsamında görevlendirilen bir Cumhuriyet Başsavcı Vekili ile dört Cumhuriyet Savcısının derhal olay yerine intikal ederek inceleme yaptıkları, ardından askeri helikopterin ait olduğu komutanlığına bağlı kaza kırım ekibinin de bölgede çalışma yaptığı” kaydedildi.

 

İLGİLİ HABERSon dakika... İstanbul'da askeri helikopter düştü: Dört asker şehitSon dakika... İstanbul'da askeri helikopter düştü: Dört asker şehit

ŞEHİT CENAZELERİ ADLİ TIP’TA

Şehit cenazelerinin incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na gönderildiğinin anlatıldığı açıklamada, “Helikopterin düşmesine sebep olan olgular ile varsa kusuru bulunan tüm kişilerin tespiti ve haklarında yasal gereğinin yapılması amacıyla soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü” ifadelerine yer verildi.

Yazılı açıklama şöyle:

“26.11.2018 günü saat 11.20 civarında 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait olan 11075 kuyruk numaralı askeri helikopterin İstanbul İli Sancaktepe İlçesi Sarıgazi Mahallesi Topçular Caddesi civarına düştüğünün bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldığı, kaza neticesinde Albay Gökselin Şaylan, Üsteğmen Aykut Yurtsever, Üst Çavuş Emre Vahit Bekli ve Uzman Çavuş Şahin Aslan’ın şehit oldukları, Üst Çavuş Özkan Yılmaz’ın ise ağır yaralı vaziyette Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi altına alındığı, soruşturma kapsamında görevlendirilen bir Cumhuriyet Başsavcı Vekili ile dört Cumhuriyet Savcısının derhal olay yerine intikal ederek inceleme yaptıkları, ardından askeri helikopterin ait olduğu komutanlığına bağlı kaza kırım ekibinin de bölgede çalışma yaptığı, gerekli adli muayenelerin tamamlanmasının ardından şehit cenazelerinin incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderildiği, helikopterin düşmesine sebep olan olgular ile varsa kusuru bulunan tüm kişilerin tespiti ve haklarında yasal gereğinin yapılması amacıyla soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, hususları, kamuoyuna ve tüm basın/yayın kuruluşlarına saygıyla duyurulur. ”

İLGİLİ HABERİstanbul'da askeri helikopter düştü: Görgü tanıkları anlattıİstanbul'da askeri helikopter düştü: Görgü tanıkları anlattı
Son güncelleme: 20:20 26.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more