Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da FETÖ operasyonunda 96 gözaltı kararı

İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonun,Kaynak Holding’e yönelik çalışmalarda ele geçirilen ve “Cennet Listesi” ibareli listede adı geçen 96 şüphelinin yakalanması için gerçekleştirildiği belirtildi.

Habip ATAM
10:05 -

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri FETÖ'nün en önemli finansal kuruluşu olan Kaynak Holding'e düzenlenen operasyonda bir liste ele geçirildi.

Başlığında “Cennet Listesi” yazan belgede,  örgüt elebaşı Fetullah Gülen, Kemal Batmaz, Harun Şahin ve 17-25 operasyonlarını yöneten isimlerinde yer alması polis ekiplerinin dikkatini çekti. Örgüt elebaşının ismiyle yazılan ve “Mizandan kırmızı pasaportla geçecekler” ifadesinin yer aldığı o liste ile ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılan araştırmalarda, “Gizli” olduğu belirtilen belgenin örgüt emirlerine itaat ve yapılan himmetlere göre oluşturulduğu tespit edildi. Hedefinin ise örgütteki motivasyonu arttırmak olduğu öne sürüldü.

Çalışmanın tamamlanmasının ardından listedeki 96 şüpheli için yakalama kararı çıkarıldı. İkametleri tespit edilen şüphelilerin yakalanması için o ilin polis birimlerine talimat verildi. İstanbul Polisi sabah erken saatlerde şüphelileri yakalamak için harekete geçti. Şüphelilerden bazılarının yurtdışında bazılarının ise cezaevinde olduğu öğrenildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:54 04.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more