Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da garip bir dolandırıcılık hikayesi

İstanbul Avcılar'da Fildişi Sahili uyruklu Moustafa İbrahim, Vahit T. isimli bir müteahhitten 730 bin lira değerinde bir daire alarak karşılığında 180 bin dolar ödeme yaptı. Aradaki 78 bin lirayı geri ödeyen Vahit T., aldığı dolarların sahte olduğunu anlayarak polise başvurması üzerine şüpheli Moustafa İbrahim yakalandı.

Tugay SADAY
Güncellenme: 11:47, 08/06/2018
İstanbul’da garip bir dolandırıcılık hikayesi

Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü harekete geçiren dolandırıcılık olayı 4 Haziran Günü Cihangir Mahallesi’nde yaşandı. İddialara göre, Fildişi Sahili uyruklu 39 yaşındaki Moustafa İbrahim, bir daire satın almak istediğini belirterek Avcılar’da müteahhitlik yapan Vahit T. ile buluştu. Çad Cumhuriyeti uyruklu olduğunu söyleyen Moustafa İbrahim, Cihangir Mahallesi’nde beğendiği bir daireyi almak istediğini belirtti. İkili arasında süren pazarlıklar sonucu, Vahit T. tarafından 730 bin lira karşılığında daire satıldı. Daireyi satın alan Moustafa İbrahim, 180 bin dolar ödeme yaparak aradaki 78 bin liralık farkı alarak Vahit T.’nin yanından ayrıldı. Bir süre sonra dolarların sahte olduğunu anlayan Vahit T. Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek durumu polise bildirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Vahit T. ile iş birliği yaparak Moustafa İbrahim ile bir randevu ayarlamasını sağladı. Avcılar Metrobüs Durağı’nda görüşmenin ayarlanması üzerine polis ekipleri çevre emnniyeti alarak Moustafa İbrahim’i beklemeye başladı. Bir süre sonra buluşma yerine gelen şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyette yapılan sorgulamaların ardından şüpheli adliyeye sevk edildi.