Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da park halindeki 11 araç kundaklandı

İstanbul Sultangazi’de park halindeki 11 araç kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi. Kundaklanan 11 araç mahalle sakinlerince söndürülürken kaçan şüphelileri yakalamak için geniş çaplı çalışma başlatıldı. 

07:29 -
İstanbul’da park halindeki 11 araç kundaklandı

Olay, 05.00 sıralarında Sultangazi Cebeci Mahallesi 2506 Sokakta meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce park halindeki araçlar tek tek ateşe verilmeye başlandı. Park halinde bulunan 11 otomobili ateşe veren şüpheliler çevredekilerin görmesi üzerine kaçtı. Durumu görenler hemen polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Yanan araçlar evlerden bidon ve kovalarla getirilen sularla söndürüldü.

Fotoğraf: İHA

Fotoğraf: İHA

GENİŞ ÇAPLI OPERASYON BAŞLATILDI

Kısa sürede olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri vatandaşlar tarafından söndürülen araçları tek tek kontrol etti. Polis ekipleri de çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Kundaklanan 11 araç incelendi.  Araç sahiplerinden biri, “Biz de ne olduğunu bilmiyoruz. Komşumuzdan bir tanesi geldi, indik aşağıya. Yanmış araçlarımız. Kendi imkanlarımızla söndürdük. İtfaiye sonradan geldi. Birkaç tane araba yanmıştı. Tabi zararımız var, komple motor yanmış” dedi.

Fotoğraf: İHA

Fotoğraf: İHA

Olay yeri incelemelerini tamamlayan ekipler kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more