Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da terör operasyonu: 31 gözaltı

İstanbul'da bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın amaçlarına yönelik faaliyet gösterdiği belirtilen Halkların Demokratik Kongresi (HDK) yapılanmasına operasyon düzenlendi. Çok sayıda adrese düzenlenen baskınlarda 31 şüpheli gözaltına alındı.

Habip ATAM
Güncellenme: 12:52, 07/02/2018
İstanbul’da terör operasyonu: 31 gözaltı

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerince gerçekleştirildi. TEM Polisi, bölücü terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik yürütülen deşifre çalışmalarında, HDK yapısı içerisindeki bazı şüphelileri belirledi. Terör örgütünün strateji ve amaçları doğrultusunda faaliyet gösteren HDK üyesi 43 şüpheli belirlendi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından operasyon kararı alındı. TEM Operasyon Timi ve Özel Hareket Şube Müdürlüğü ekipleri eşliğinde sabaha karşı 43 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Geniş güvenlik önlemleri altında 20 ilçede eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda 31 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman 1 tabanca ve 1 de tüfek ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

polis-2

 

polis-3
Yayınlanma Tarihi:08:26,