Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da yakalanan Bulgar, ülkesinin en büyük mafyasıymış!

İstanbul Polisi'nin Bakırköy'de düzenlediği operasyonla gözaltına aldığı Dimitar Zhelyazkov'un Bulgaristan'ın en büyük suç örgütü elebaşı olduğu anlaşıldı. Zhelyazkov'un sevgilisi ve adamlarının Kapıkule Sınır Kapısı'nda Bulgar Polisi'ne teslim edilme görüntüleri ortaya çıkarken, operasyon Bulgaristan'da en önemli gündem maddesi oldu.

Habip ATAM
10:15 -

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü geçtiğimiz cumartesi günü gece saat 02.15’te Bakırköy’deki bir otele baskın düzenledi.
Özel Hareket Şube Müdürlüğü ekiplerinin de eşlik ettiği operasyonda Bulgaristan uyruklu 8 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan birinin Bulgaristan’ın en çok tanınan suç örgütünün ele başı Dimitar Zhelyazkov olduğu ortaya çıktı. Zhelyazkov’la birlikte gözaltına alınanların ise sevgisi ve adamları olduğu bilgisine ulaştı.

ÖNCEDEN HABER ALDI

Operasyonla ilgili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre, İnterpol tarafından hakkında “Kırmızı Bülten” çıkarılan Dimitar Zhelyazkov,  kendi adamlarına yönelik Bulgar Polisi’nin operasyon düzenleyeceğini öğrendi. Bu sebeple, sevgisili İlina S. ve yakın adamları ile birlikte lüks bir cip ve 2 otomobille yola çıkan Zhelyazkov, sınırı geçerek Türkiye’ye geldi. Dimitar Zhelyazkov Türkiye’ye geçerken Bulgar Polisi suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Zhelyazkov’un 18 adamı gözaltına alındı.

bulgaristanin-en-buyuk-mafyasi-cikti-1OTELDE YAKALANDI

Adamlarının yakalandığını öğrenen suç örgütü elebaşı, Bakırköy’deki otele yerleşti. İnterpol’den arama kaydı olduğunu öğrenen Zhelyazkov, kendi adına kayıt yaptırmadı. Bulgaristan’ın en önemli suç örgütü elebaşının Türkiye’ye giriş yaptığını öğrenen İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  Bakırköy’de olduğu anlaşılan şüpheliyi düzenlenen baskınla kaldığı otelde yakaladı.

bulgaristanin-en-buyuk-mafyasi-cikti-2ADAMLARI TESLİM EDİLDİ

Uyuşturucudan, fuhuşa bir çok suça bulaştığı belirtilen Zhelyazkov tutuklanırken, sevgilisi İlina S. ve biri kadın 7 şüphelinin iade işlemleri yapıldı.
Kapıkule’de gerçekleşen o iade işleminin görüntüleri de ortaya çıktı. Şüphelilerin iadesi sırasında geniş güvenlik önlemleri alınması dikkat çekti.

Özel Bulgar Polisi timinin de uzun namlulu silahlarla şüphelileri teslim aldığı gözlendi.

Dimitar Zhelyazkov’un yakalanması Bulgaristan basınında da bir numaralı gündem maddesi oldu. Şüphelinin iadesiyle ilgili sürecin de önümüzdeki günlerde başlayacağı açıklandı.

Son güncelleme: 11:21 07.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more