Sözcü Plus Giriş

İstanbul’daki markette rehine krizinin detayları!

İstanbul Eyüp'te girdikleri markette gasp yapmak isteyen maskeli ve silahlı 3 şüpheli polisi görünce çalışanları rehin aldı. Önce serbest bıraktıkları bir rehine aracılığıyla polisin çekilmesini isteyen şüpheliler daha sonra ikna edilerek teslim oldu. Polis ekipleri sürdürdüğü çalışmalar neticesinde gözaltına alınan 7 gaspçı gözaltına alınırken, operasyon anına dair yeni görüntüler ortaya çıktı.

Tugay SADAY
Güncellenme: 19:20, 07/02/2018

İstanbul Gasp Büro Amirliği ekiplerini harekete geçiren olay 2 Şubat Günü akşam 22.00 sıralarında Eyüp’te bir markette yaşandı.

İddialara göre, polisin takibinde olan maskeli ve silahlı 3 şüpheli kapanmakta olan bir markete girdi. Silahlarını çıkaran şüpheliler markette bulunanları tehdit ederek kasadaki paraları gasp etmek istedi. Şüphelilerin elinden kaçan bir market çalışanı polise ihbarda bulundu. İhbarı değerlendiren polis ekipleri olay yerine geldi. Market çevresinde emniyet alınırken, olay yerine Gasp Büro Amirliği ekipleri, özel harekat polisleri ve Rehine Müzakere ekipleri de sevk edildi.

İlginizi Çekebilirİstanbul'da rehine kurtarma operasyonu kameradaİstanbul'da rehine kurtarma operasyonu kamerada

POLİSİN ÇEKİLMESİNİ İSTEDİLER

Şüpheliler isteklerini iletmesi için rehin aldıkları bir kişiyi serbest bıraktı. Serbest bırakılan kişi gaspçıların, “Polis çekilsin. Kimse zarar görmeden çıkıp gidelim” isteğini ekiplere iletti. Bu defa devreye Rehine Müzakere ekipleri girdi.

Yapılan müzakereler sonucu kimse zarar görmeden içeride bulunan 3 şüpheli de teslim oldu.  Çalışmalarını sürdüren ekipler, aynı gasp çetesi üyesi olan 4 kişiyi daha yakalayarak gözaltına aldı.

9 GASP OLAYININ FAİLİ OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI

Gözaltına alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheliler sorguya  alındı. Sorgulamada, şüphelilerin 8 Kasım 2017 ile 2 Şubat 2018 tarihleri arasında Kağıthane, Bayrampaşa ilçelerinde meydana gelen 9 gasp olayının failleri olduğu, soydukları yerler arasında marketler ve fastfood zinciri mağazalarının bulunduğu öğrenildi. Şüphelilerden bazılarının hırsızlık yaralama, ruhsatsız silah bulundurmak ve tehdit suçlarından kayıtları olduğu tespit edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliiyeye sevk edildi. Şüphelilerden E.E.(24), E.A.(23), E.D.(23) ve F.E.(22) tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yayınlanma Tarihi:19:17,