İşte Aref’in son durumu! Ünlü illüzyonist Aref Ghafouri kimdir?

İlk olarak Acun Ilıcalı'nın programı ile tanıdığımız Aref Ghafouri'yi kobra yılanı soktu. Aref'in sağlına kavuşması için 8-12 saat arasında panzehir iğnesi yapılması gerekiyor. Aref'in panzehir iğnesinin yapılması için Mısır'a gitmesi gerekiyor. Aref, Mısır'a gidebilmek için saatlerdir yasal prosedürleri bekliyor.

İşte Aref’in son durumu! Ünlü illüzyonist Aref Ghafouri kimdir?

2011 yılında Merlin Ödülleri’nde “Dünyadaki En Ekstrem Sihirbazı” ödülünü alan Aref'in sağlığına kavuşması, Mısır'da bulunan panzehirin iğneyle 8-12 saat içinde alınmasına bağlı. Antalya Havaalanında bekletilen ambulans uçak vize işlemlerinin tamamlanması nedeniyle hareket edemiyor. Aref, vize işlemlerinde bir gelişme olmadığından, kontrol altında tutulmak için yeniden hastaneye kaldırıldı.

“ÖLMEMİ Mİ İSTİYORLAR”

Antalya'daki bir hastanede müşahede altında tutulan Aref'in asistanı yanından ayrılmıyor.

Sık sık “Bir kaç saatim var. Ölmemi mi istiyorlar? Niçin vize vermiyorlar?” dediği öğrenilen Aref'in durumuyla ilgili ‘acil' kayıtlı rapor düzenledi. Aref, vize alındığı takdirde Mısır'a bu raporla gidecek.
aref-isirik-dha-1

Bu arada Kahire Büyükelçiliğimiz de Aref için harekete geçti.

AREF’İ İL KEZ TANIDIĞIMIZ GÖSTERİSİ

 

HAVAALANINDA KORKU DOLU BEKLEYİŞ

Mısır'da, Türkiye saati ile 10:00'da başlayan mesai nedeniyle Aref'in ekibinin yılan sokması konusunda tecrübeli olan, yakın mesafedeki vizesiz olan ülkeleri araştırdığı öğrenildi.

Zehrin etkisi henüz tam olarak etkisini göstermese de Aref’in ifadesine göre vücutta uyuşmalar başlamış duruma…

Apron Jet Havacılık'tan kiralanan uçak Antalya hava alanında hazır olarak bekliyor. Havacılık şirketi yetkilileri, gece saat 01.30 den beri Aref’e Mısır vizesi alabilmek için gerek Türkiye’de gerekse Mısır’da tüm birimlerle temasa geçerek adeta zamanla yarışırcasına bütün imkanları zorluyorlar.

AREF KİMDİR? 

Aref Ghafouri, 18 Aralık 1989 tarihinde İran‘nın Urmiye şehrinde doğmuştur. Azerbaycan Türk’üdür. Çocukluktan itibaren hep farklı olmayı ve farklı şeyler yapmayı seven birisiydi. Hayatı olduğu gibi değil, hayal gücünde istediği şekilde yaşayan Aref, 7 yaşından itibaren değişik hayaller ve olağan dışılıklar ile hayatını şekillendirmeyi seçti.

11 yaşına geldiğinde, artık hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürme üzerine deneyimler yaşamaya başlamış ve kendini mentalizm’in sınırsız dünyasına taşımıştır. 11 yaşında iken amcasının ona gösteri yapmak için bir ampul kırıp yemesi onun gösteri dünyasına girmesini ateşledi. 18 yaşında bir sınav ile Türkiye ye gelmeye karar verdi. İstanbul Teknik Üniversitesini kazandı. Anadili gibi Türkçe konuşmayı 7 ay gibi kısa sürede öğrendi. kten sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesine geçme kararı alarak yeni adresi olan Ankara ya doğru yol aldı.
aref-kimdir

Geçiş yaptığı Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Endüstriyel tasarım bölümünü kazandı. Ankara‘daki yaşantısında hem okuluna hem de mentalizme oldukça zaman Ayıran aref, zaman zaman Ankara da yaptığı gösteriler ile de mentalizm Alanında ki tecrübelerini geliştirmiş oldu. Tüm bu gelişmeler neticesinde kendini hazır hissettiği bir anda yetenek sizsiniz Türkiye yarışmasına katılma kararı alan Aref, bu kararla hayatında profesyonel Yeni bir başlangıç yapmış oldu.

Aref Ghafouri, David Copperfield‘i sadece seviyor. Amacı bu alemde kendi tarzını yaratmak.

2010 yılında Show TV‘de yayınlanmaya başlayan, yapımcılığını Acun Ilıcalı‘nın yaptığı ve jüride Acun Ilıcalı, Ali Taran ve Hülya Avşar‘ın olduğu 2. sezon “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. Bu yarışmada Sefa Doğanay birinci olmuştur.

Ödülleri :
2011 – Merlin Ödülleri – “Dünyadaki En Ekstrem Sihirbaz” ödülü

Kitapları :
2014 – Sihir Bozucu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...