Sözcü Plus Giriş

İşte İETT şoförlerinin iftar menüsü

İBB Ramazan’da iftar saatlerinde çalışacak olan personeli için iftariyelik kumanya aldı. Şoförün iftar menüsü: iki adet hurma, ekmek, yüz gram kaşar peynir, yirmi gramlık sivri biber ve çeri domates ile meyve suyu ve su olarak belirlendi.

Bora ERDİN
16:38 -
İşte İETT şoförlerinin iftar menüsü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) araç kullanan personel için iftariyelik kumanya ihalesi yaptı. İhale kapsamında 68 bin adet kumanya Ramazan boyunca personele dağıtılacak. Paketini 13 liraya satın alan İBB, dağıtımı on yedi farklı noktada yapacak. İşletme şeflikleri ve İETT garajlarından şoförlerin araçlarına iftardan dört saat önce yüklenecek kumanyalar dört farklı menüye ayrıldı.

Birinci menüde iki adet hurma, ekmek, yüz gram kaşar peynir, yirmi gramlık sivri biber ve çeri domates ile meyve suyu bulunacak. Diğer üç menüde ise sadece ekmek arasına konulacak olan yiyecek değiştirildi. İkinci menüde et kavurma üçüncü menüde eski kaşar ve son menüde ise kuru köfte yer alacak.

MALİYET YÜZDE 8.5 ARTTI

Geçtiğimiz yıl yine aynı menüyü 63 bin adet olarak satın alan İBB ihaleyi alan şirkete 798 bin 2 lira 10 kuruş ödeme yapmıştı. Menü başına adet fiyatı olarak 12 lira 66 kuruş ödeyen İBB bu yıl 68 bin adet iftariyelik kumanya aldı.

Bunun için şirkete 932 bin 735 lira 60 kuruş ödeyecek. İETT'nin iftar saatinde çalışacak olan personeli için paket başına bu yıl 13 lira 71 kuruşa çıktı. Belediye geçtiğimiz yıla oranla aynı kumanyayı yüzde 8,5 daha pahalıya temin etti.

menu

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more