Sözcü Plus Giriş

İşte Muharrem İnce’nin bahsettiği film…

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Rize mitinginde yaptığı konuşmada ülkenin içinde bulunduğu durumu Kemal Sunal'ın Korkusuz Korkak filmiyle tarif etti.

Yavuz ALATAN
18:02 -
İşte Muharrem İnce’nin bahsettiği film…

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Rize mitinginde bir Yeşilçam filminden bahsederek, “Kemal Sunal'ın filmlerinden birinde, iki hasta doktora gider, tahlil sonuçları karışır. Biri ölümcül hastadır, öbür sağlam. Hasta olana iyisin, diğerine hastasın derler. Türkiye'nin durumu da aynen böyle. Devleti yönetenlere sorsan ekonomi 10 numara. Ama Dolar, Euro niye yukarı çıkıyor? Borsa niye düşüyor?” dedi.

 

İLGİLİ HABERMuharrem İnce: Kimse millilik, Rizelilik taslamasın, çakı burada!Muharrem İnce: Kimse millilik, Rizelilik taslamasın, çakı burada!

Kemal Sunal'ın 1979 yılı yapımı “Korkusuz Korkak” adlı filminde, Mülayim Sert ve Mülayim Ters adlı iki hastanın tahlil raporları karışmış ve doktorlar Sunal'a 6 ay ömür biçmişti. Bunun üzerine hayata değişik gözle bakan Kemal Sunal'ın canlandırdığı “Odacı Mülayim Sert” karakterinin ruh hali değişmiş ve hiçbir şeyden korkmayıp, bomba bile imha etmişti. Mülayim korkusuzluğuyla bambaşka bir insan olup ünlü olmuştu. Filmde Sunal'ın yanı sıra, Belkıs Dilligil, Turgut Özatay ve Zafer Önen de rol almıştı.

 

Son güncelleme: 18:18 11.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more