Sözcü Plus Giriş

İYİ Parti 1 Nisan’da olağanüstü kurultaya gidecek

“İYİ’ler kazanır” sloganı ile Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda 1. Olağanüstü kongresini gerçekleştirecek olan İYİ Parti’de yönetim değişiyor. Genel Başkan Meral Akşener, partisini 2019 seçimlerine götürecek A Takımında revizyon yapacak.

Kamil ELİBOL
08:03 -
İYİ Parti 1 Nisan’da olağanüstü kurultaya gidecek

Kongrede Başkanlık Divanı üyesi sayısı 12'den 15'e çıkartılacak. Geçen hafta Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı'ndan istifa ederek İYİ Parti'ye katılan İsmail Koncuk'un da GİK'e girerek, sosyal politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olması bekleniyor. Akşener'in bazı sürpriz katılımcılara da parti rozeti takıp kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

IŞIK ŞOVU İLE GİRECEK

Geniş katılım beklenen kongre için şuana kadar Türkiye çapından 700 otobüsün plakası Ankara Valiliği'ne iletildi. Kongrenin ana sloganı, “İYİ'ler kazanır”, “Türkiye İYİ Olacak” ve “Kendine güven, bize güven, Türkiye'ye güven” olacak.

Akşener özel ışık şovu ile söz ve müziği basın danışmanı Murat İde'ye ait olan “Bak İYİ'ler bak” adlı şarkı eşliğinde salona girecek. Şarkı ‘'Gözleri yıldız gibi, kaşları hilal sanki… Mustafa Kemal bizim çocuklar, evladı Fatiha'dan derler adı Meral” sözlerinden oluşuyor. Akşener salonda protokol bölümünde değil tribünde gaziler, kadınlar, gençler ve çocuklarla birlikte oturacak.

AFİŞLER SÖKÜLDÜ

Billboard verilmeyen İYİ Parti'nin Ankara'daki teşkilatlarınca asılan kurultay afişlerinin de, AKP'li belediyelerce söküldüğü iddia edildi. Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu ‘'Afişlerimize  sabotaj yapıldı'' dedi.

Akşener kurultay öncesi teşkilatı tamamlanan 78 İl Başkanı ile de Genel Merkez'de bir araya geldi.  Akşener'in 60'ı asıl 25'i yedeklerden oluşan Genel İdare Kurulu'nu yenileyeceği, Başkanlık Divanı'nda 6 yeni ismin görev alacağı ifade ediliyor. Kurultayda bin 30 delege Genel Başkan, GİK ve MDK listelerine oy verecek.

Son güncelleme: 12:42 30.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more