Sözcü Plus Giriş

İYİ Parti Mersin’de 150 yeni üye heyecanı

İYİ Parti Mersin İl Gençlik Kolları’na 150 yeni üye katıldı. Toplu katılım töreni İYİ Parti Akdeniz İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşti.

Mustafa İNSAN / Mersin
13:55 -
İYİ Parti Mersin’de 150 yeni üye heyecanı

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İl Teşkilat Başkan Yardımcısı Mümin Çoban, İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre Zenger ve Akdeniz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahman Seyit'in hazır bulunduğu törende 150 genç İYİ Parti Mersin İl Gençlik Kolları'na katıldı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Törende konuşan İYİ Parti Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre Zenger gençlik hareketine verdikleri öneme değinerek, “Göreve başladığımız günden itibaren Mersin'de yedi ilçede Gençlik Kolları olarak teşkilatlandık. En kısa sürede geri kalan ilçelerimizde teşkilatlanmamızı tamamlayacağız. Bugün burada Akdeniz İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak Abdurrahman Seyit'in ataması ve 150 genç kişiden oluşan toplu katılımımızı gerçekleştireceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençler olarak bizler eğitimimize çok önem veriyoruz. Eğitimli, bilinçli gençlerimizle oluşturduğumuz İl ve İlçe teşkilatlarımızda genç kadınlarımızın çoğunluğu bizleri oldukça memnun ediyor. Bu sebeple Aslıhan Şıhman'ı İl Gençlik Kolu Başkan Yardımcımız olarak atadık. Bugün buradaki yoğun ilgi ve katılım gururlanmamızın sebebidir. Kısa sürede Üniversitelerde de teşkilatlanma yapımızı bitirmiş olacağız. Bir ay içerisinde de Mersin genelinde üç bin kişilik İYİ Parti İl Gençlik Kurultayını gerçekleştireceğiz. Şölen havasında geçecek olan Gençlik Kurultayımız şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İYİ Parti Mersin İl Teşkilat Başkan Yardımcısı Mümin Çoban ise “ İYİ gençlik artık il binalarına, ilçe binalarına sığmıyor. İYİ gençlik çok hızlı büyüyor. Bugün burada İl Gençlik Kolları'na toplu katılım törenimizi gerçekleştireceğiz. Bizler gençlerimize güveniyor ve inanıyoruz. Onlara desteğimiz tamdır. Hepinize hoş geldiniz diyor, sizleri candan kutluyorum” diye konuştu.

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca gençlerin geleceğin teminatı ve gülen yüzü olmasına değinerek, “Siz gençler bizlerin, geleceğimizin teminatısınız. Anne-baba olarak sizlerden beklentimiz eğitimli, kültürlü, bilinçli ve aydın gençler olmanızdır. Siz bizim gülen yüzümüzsünüz. Gelecekte bizlerin yerini alıp, ülkeyi ileri götürecek projeleri hayata geçireceksiniz. İnanın, çalışın, başarın. Biz sizlere, inanıyor, güveniyor ve başaracağınızı biliyoruz. En büyük yatırım insanın kendine yaptığı yatırımdır; bunu unutmayarak ailenize ve vatanınıza hayırlı ve iyi bireyler olun” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more