Sözcü Plus Giriş

İYİ Partili Aslan: AK Parti Meclis’te MHP’ye muhtaç değil

İYİ Parti kurucu üyelerinden olan ancak 24 Haziran'da Meclis'e giremeyen Mehmet Aslan, salt çoğunluk sağlayamayan AKP'nin MHP'ye muhtaç olmadığını söyledi.  Aslan, İYİ Parti için  "AK Parti çıkıp doğru bir şey savunuyorsa, söylediği şey millet için faydalı bir şeyse ona destek olacak" dedi. 

Güncellenme: 14:18, 28/06/2018

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın programına konuk olan İYİ Parti kurucularından Mehmet Aslan, 24 Haziran’daki seçimin tek galibinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyerek, “Yiğidi öldür hakkını ver” ifadesini kullandı. Aslan, AKP’nin Meclis’te MHP’ye muhtaç olmadığını, devletin bekası gereği İYİ Parti’nin de AKP’ye destek verebileceğini savundu.

Aslan, “Seçimin galibi yüzde 51 oy alan diyorsanız buna katılırım. Bu seçimin tek galibi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yiğidi öldür, hakkını ver. Yüzde 50’yi asla geçemez denilen insan çıktı aldı. AKP dahi kaybetmiştir.

Milletvekili sayısı düştü, aldığı oy yüzdesi düştü, Meclis’te de mutlak çoğunluğu kaybetti. İYİ Parti’ye baktığınızda Türk siyasetinin yeni bir kazanımıdır. Recep Tayyip Erdoğan tek kazanandır, İyi Parti de Türk siyasetinde kazanımdır. Sadece kanun çıkarmakla ilgili Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bir avuç milletvekiline ihtiyacı var.

Bunu İYİ Parti’den de alabilir eğer devletin bekası, milletin geleceği ve millet için faydalı bir kanunsa MHP’ye ihtiyacı yok, İyi Parti ile de çıkarabilir. İYİ Parti iyi olabilecek ne varsa, kim doğruyu konuşuyorsa, doğru neyse onu savunacak. Ak Parti çıkıp doğru bir şey savunuyorsa, söylediği şey millet için faydalı bir şeyse İYİ Parti ona destek olacak” dedi.

İYİ Partili Mehmet Aslan ayrıca, CHP ile ittifak nedeniyle beklenen oyu alamadıklarını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:14:14,