İYİ Partili Aylin Cesur’dan önemli mesajlar

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur partiye zarar verilmek istendiğini söyledi. Cesur, daha büyük bir azimle çalışacaklarını söyledi ve ekledi: İYİ Parti 12 Ağustos’ta kurultaya gidiyor genel başkan adayımız yine Meral Akşener’dir. Daha iyi bir Türkiye için temel attık...

İYİ Partili Aylin Cesur’dan önemli mesajlar

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 20 yıl doktorluğunu yapan, Isparta'dan İYİ Parti Milletvekili seçilen Dr. Aylin Cesur, partide yaşananları değerlendirirken ilginç açıklamalar yaptı. Cesur, “Genel başkan adayımız yine Meral Akşener'dir. Kurultaydan partimiz güçlenerek çıkacak” dedi.

Afyonkarahisar'da yapılan  İYİ Parti çalıştayından önemli kararlar çıktığını belirten Cesur, SÖZCÜ'ye şöyle konuştu: “Partimizdeki gelişmeleri demokrasi  adına uzun zamandır verilen en büyük ve cesur hareketlerin yaşanıyor olması nedeniyle yarınlara büyük bir umutla bakarak ve onun heyecanı ile karşılıyorum. Aradığımız, ‘Daha iyi bir Türkiye', Cumhuriyetimizin çağdaş, demokratik, hukuk devleti olarak sonsuza kadar yaşaması, yaşatılması ile  olacaktır. Çünkü huzur ve barış ancak bunun tesisi ile mümkündür. Huzurun olmadığı yerde ekonomik istikrar da olmuyor ve demokrasi de; hepsinin tesisi  için gerekli zeminin olmazsa olmazı olarak karşımızda. İşte biz Afyonkarahisar'da  ‘Daha İYİ bir Türkiye' için temel attık.

SANDIK YENİLİKTİR, ÇAREDİR

İYİ Parti'nin varlığı birtakım çevreleri rahatsız etti, etmeye de devam edecektir. Buna itibar edenlere şöyle sesleniyorum: Biz, ağustosta büyük kurultaya gidiyoruz ve adayımız da Meral Akşener'dir. Sayın genel başkanımızın aday olması ve genel başkanımız olması konusunda vatandaşlarımızdan gelen talep ve arzu müthiştir ve bu da bize çok büyük memnuniyet vermiştir. 24 Haziran seçim sonuçları analizinde, bizi iktidara alternatif olarak gören ve Meclis'te ve muhalefette iktidar alternatifi tek parti görevini veren halkımıza minnettarız. Kongre kararı ile de verdiğimiz sözü tutup iktidara gelmek ve büyük bir ivme kazanmak için fırsatımız oldu.  Önümüzde yerel seçimler var. Şimdi derin bir nefes alıp, ‘daha iyi bir Türkiye'  için yolumuza devam etme zamanı.  Sandık, yeniliktir, değişimdir, çaredir.

NERESİ BAŞARISIZLIK?

Sayın genel başkanımız, milletimizin  önüne iktidar hedefi koymuştu. Seçimde  İYİ Parti iktidar hedefine ulaşamadı. ‘Başarısızlık' bu ise ‘Bu seçim hangi şartlarda yapıldı, acilen ortaya konan erken seçimin senaryosu nasıl yazıldı ve kimler rol aldı' iyi bakmak lazım. Hepsi hesaplı, tüm dayatmalara rağmen, elindeki tüm yoklara rağmen, sadece vicdanından ve Yüce Allah'tan aldığı güçle engelleri aşa aşa bileğinin hakkıyla seçime giren bir Meral Akşener; ona başından beri inanan dava arkadaşları ve ardından peşine düşen milyonlar vardır. Tamamının aradığı şey; demokrasinin ve adaletin bu memleketin insanlarına eşit dağıtıldığı ve Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerinin tartışılmadığı daha iyi bir Türkiye'dir.”

Vekil Aylin Cesur, “İYİ Parti, ‘Daha  iyi bir Türkiye' yapmak için milletin sevgisi ile büyümüş bir fidandır” diyerek şöyle konuştu: “Bugün partimizi Meclis'te temsil eden bir grubumuz varsa bu fidan tutmuştur ve her geçen gün daha derine işleyen kökünde de Meral Akşener vardır. İYİ Parti'yi, mevcut şartlarda yapılan bir seçimde dahi, kendisini TBMM'de temsil etmekle mükafatlandıransa, milletimizin, demokratik; barış, huzur ve adaletin yeniden tesis edildiği bir Türkiye Cumhuriyeti özlemidir. Ve işte; o özlemin içinde de Akşener güveni vardır. Bugün, elindeki tüm iradeyi, koyduğu hedefe ulaşamadık diye partisini büyük kongreye götürecek kadar muktedir bir lider düşünün, başka var mıdır? İYİ Parti bu kararla da görülüyor ki milletin gönlünde aldığı yeri hak etmiştir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...