Sözcü Plus Giriş

İzmir Adliyesi’nde gaz alarmı: Biri ağır 14 yaralı

İzmir Adliyesi'nde, yangın tüplerinin periyodik bakımı sırasında sızan karbondioksit gazı nedeniyle, bakım işlemini gerçekleştiren bir personel zehirlendi. Personele müdahale eden sağlık görevlileri ile polis memurları ve bir özel güvenlik görevlisi de gazdan etkilendi. Birinin durumu ağır olan toplam 14 kişi, hastanede tedavi altına alındı.

11:43 -

Bugün saat 11.30 sıralarında, Bayraklı ilçesinde bulunan İzmir Adalet Sarayı’nın zemin katında, yangın tüplerinin periyodik bakımının yapılmasına başlandı. Bu sırada tüplerden sızan karbondioksit gazı nedeniyle, bakım işlemini gerçekleştiren bir personel zehirlendi. Gaz binaya da yayıldı. Durum sağlık, itfaiye ve AKS ekiplerine bildirildi. Tüplere bakım yapan ve gazdan yoğun şekilde etkilenen personele müdahale etmek için içeriye giren sağlık görevlileri ile polis memurları ve 1 özel güvenlik görevlisi de gazdan etkilendi. Rahatsızlanan sağlık görevlilerine kendi meslektaşları müdahale etti. Gazdan yoğun bir şekilde etkilenen ve kalbi duran bakım personeline, ambulansa bindirilirken kalp masajı yapıldı, duran kalbi tekrar çalıştırılarak hayata döndürüldü. Gazdan etkilenen çok sayıda kişi ambulanslarla hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.

resim1_6355937

Fotoğraf: DHA

FOTO:SÖZCÜ - Yunus Emre Çınar

FOTO:SÖZCÜ – Yunus Emre Çınar

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde, İzmir Adliyesi’nden getirilen 14 kişinin tedavi altına alındığı belirtildi.Gaz sızıntısı nedeniyle binada bulunanlar tahliye edildi. Binaya, gazdan etkilenmemek için özel giyimli görevliler girdi.

resim2_6355939

Fotoğraf: DHA

FOTO:SÖZCÜ - Yunus Emre Çınar

FOTO:SÖZCÜ – Yunus Emre Çınar

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, yaptığı açıklamada, konuyu yakından takip ettiklerini, gaz sızıntısının söz konusu olduğunu, olaya ilişkin herhangi bir sabotaj ihtimali bulunmadığını belirtti.

 

AA

FOTO:AA

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Adliyemizde yangın söndürme tüplerinin periyodik bakımı sırasında karbondioksit gaz kaçağı meydana gelmiş, gereken önlemler alınmış ve tüm müdahaleler yapılmıştır” denildi.

AA

FOTO:AA

Saat 14:30 sıralarında ise adliyede hayat normale dönmeye başladı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:34 11.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more