İzmir’in soğuğunu ısıtan davranışlar

İzmir'de çekilen bu kare içinizi ısıtacak cinsten. Ellerindeki oyuncak çalgılarla 3 kuruş para kazanmaya çalışan 3 küçük çocuk battaniyeye sardıkları 3 yavru köpeği enjektörle süt vererek besliyor. Hemen her gün çocuklara, kadınlara ve hayvanlara şiddet haberlerini görmeye alışık olduğumuz memlekette böyle sıcak, sevgi dolu bir kare görmek yüzümüzü güldürdü.

İzmir’in soğuğunu ısıtan davranışlar

Her gün binlerce kişinin yürüdüğü Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin girişinde 1’i kız 3 çocuk, yavru köpekleriyle birlikte çalgı aletlerini çalarak, para kazanmaya çalışıyor. Bir yandan melodika çalan küçük kız çocuğu, yanındaki 3 yavru köpeğin üşümemesi için onları battaniyeye sardı. Zilli tefini çalan erkek çocuğu ise bir an tefini bırakıp, yavru köpekleri ağızlarına şırıngayla süt vererek, besledi. Diğer çocuk da köpeklerin en küçüğünü montunun içine sokup, açık fermuarından yüzünü sevdi.
2
Caddenin biraz ilerisinde ise önündeki kartona ‘1 TL’ye dert dinlenir’, ‘1 TL’ye trip çekilir’, ‘1 TL’ye itiraf alınır’ yazan biri dikkat çekti. Tiyatro topluluğunda amatör oyunculuk yapan Kemal Çetin, insanları gözlemlemek ve analiz etmek için bu yöntemi uyguladığını belirterek, “6,5 aydır insanları bu şekilde dinliyorum. Özellikle 1,5 aydır ilgi çok yüksek. İnsanların özgüveni yüksek, sosyal hayatları hareketli. Çok rahat paylaşım yapıyorlar. Ben de onları dinliyorum, motive ediyorum, destek oluyorum, para da kazanıyorum” dedi.
3
İZMİR, (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...