Sözcü Plus Giriş

İzmirli asker, kaza sonucu şehit oldu!

Bingöl'ün Yayladere ilçesinde vatani görevini yapan bekâr jandarma er Ömer Sarı (21), silah kazası sonucu yaşamını yitirdi. Acı haber, Sarı'nın İzmir'in Buca ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı.

19:14 -
İzmirli asker, kaza sonucu şehit oldu!

Yayladere’de askerliğini yapan jandarma er Ömer Sarı, silah kazası sonucu yaşamını yitirdi. Buca Çamkule Mahallesi’nde yaşayan Sarı’nın ailesine haber, askeri yetkililer tarafından sağlık ekipleri eşliğinde verildi. Ayakkabı imalatında çalışan işçi baba İlhami ve ev kadını anne Nasife Sarı, acı haberi alınca büyük üzüntü yaşadı. Fenalaşan anneye sağlık ekipleri müdahale ederken, baba Sarı, “Söyleyecek bir şey yok, vatan sağ olsun” dedi.

 

İLGİLİ HABERTSK Afrin şehitlerini açıkladı: Afrin'den çok acı haber, 8 şehit 13 yaralıTSK Afrin şehitlerini açıkladı: Afrin'den çok acı haber, 8 şehit 13 yaralı

Bekâr olan er Ömer Sarı’nın 4 ay önce uzun dönem olarak askere gittiği ifade edildi. Babasıyla aynı işi yapan Sarı’nın Yusuf, Irmak ve Çınar adında 3 kardeşinin daha bulunduğu öğrenilirken, dün akşamı telefonla konuştuğu kardeşine, “Annem, babam ve kardeşlerim sana emanet” dediği öğrenildi.

Ömer Sarı’nın cenazesinin yarın Gaziemir’de, Gülhane Camii’ndeki törenin ardından öğle vakti toprağa verileceği belirtildi.  DHA

Son güncelleme: 19:33 02.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more