Sözcü Plus Giriş

Jandarma Özel Harekat: JÖH başvuruları ne zaman? Jandarma Genel Komutanlığı’ndan açıklama geldi mi?

JÖH başvuruları için Jandarma Genel Komutanlığı sitesini birçok kişi ziyaret ediyor. Jandarma Özel Harekat kadrosunda olabilmek için başvuru yapmak isteyen adayların merakla araştırdıkları JÖH başvuruları ne zaman ve JÖH şartları neler soruları büyük önem taşıyor. JÖH şartları değişti mi? İşte merak edilenler...

Güncellenme: 15:02, 07/02/2018
Jandarma Özel Harekat: JÖH başvuruları ne zaman? Jandarma Genel Komutanlığı’ndan açıklama geldi mi?

Jandarma Özel Harekat ekibinde yer alarak JÖH kadrosuna girmek isteyen vatandaşlar, başvuru tarihlerini ve başvuru şartlarını araştırıyor. JÖH olmak için başvurular ne zaman başlayacak? Jandarma Özel Harekat adayları için önemli gelişmeler de var… İşte merak edilenler!

KPSS VE ASKERLİK ŞARTI VAR MI?

Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımlarında askerliğini yapmış olmak ve 3 yıldan fazla sürenin geçmemiş olmak şartı önemli koşullar arasındaydı. KPSS puanı aranması da önemli şartlar arasıdaydı fakat bu şartlar değişti. ani askere gitmeden ve KPSS'ye girmeden de adaylar JÖH alımına başvurulacak.

JÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Özel Harekat JÖH sınıfı için askeri personel alımı yapılacak tarih konusunda belirsizlik sürüyor. JÖH konusunda henüz alımların ne zaman yapılacağına yönelik bir duyuru yapılmamış olup yakın zamanda kamuoyuna JÖH alımlarının ne zaman yapılacağına yönelik duyurunun ilan edilmesi beklenmektedir.

jandarma

JÖH ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

– En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

– 27 yaşını doldurmamış olmak,

– Sözleşmeli erbaş ve er görevi yapanlar için yaş 29 yaşını tamamlamamış olmak,

– En az 164 cm boyuna sahip olmak,

– Silah taşıma sorunu olmamak,

– Sağlığı yatkın olmak,

– JÖH alımı için komando olur sağlık raporu almak şartlarına adayların sahip olması gerekmektedir.

JÖH MAAŞLARI NE KADAR?

Jandarma Özel Harekat personeli devletin kendilerine sunduğu lojman ve buna benzer olanaklardan faydalanabilirler. JÖH maaşları geçen yıl bir artış göstermiştir. JÖH personelinin maaşının belirlenmesinde görev yaptığı bölge büyük önem taşımaktadır. Buna göre konu ile ilgili olarak özetle JÖH’lerin aldıkları maaşlar ortalama 3 bin 500 TL ile 5 bin TL arasındadır.

Yayınlanma Tarihi:13:35,