Sözcü Plus Giriş

Jet kazasının kurbanları toprağa verildi

İran'daki jet kazasında yaşamını yitiren 11 kişiden 9'u bugün son yolculuklarına uğurlanıyor. Feci kazada hayatını kaybedenlerden; Eda Uslu için Beylikdüzü'nde, Lianne Hananel ve Jasmin Baruh için Ulus'ta, Aslı İzmirli ve Ayşe And için Zincirlikuyu'da, pilot Melike Kuvvet için Konya'da, Mina Başaran, Burcu Gündoğar Urfalı ve Sinem Akay için ise ikindi namazını müteatip Ataköy Camii'nde tören düzenlendi. Zeynep Coşkun için ise tören yarın Bursa'da yapılacak. Jet pilotu Beril Gebeş'in cenazesi ise henüz İran'dan getirilemedi. İşte yürek yakan son yolculuklar...

12:54 -
Jet kazasının kurbanları toprağa verildi

Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a gelmek üzere havalanan Başaran Holding’e ait özel jetin, İran’ın güneydoğusundaki Durk Enar köyü yakınlarına düşmesi sonucu, uçakta bulunan  iş insanı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ile arkadaşları Zeynep Coşkun, Ayşe And, Burcu Urfalı, Aslı İzmirli, Liana Hananel, Jasmin Baruh, Sinem Akay, pilotlar Beril Gebeş ve Melike Kuvvet ile hostes Eda Uslu yaşamını yitirmişti.

 

İran’dan askeri kargo uçağıyla dün İstanbul’a getirilen 10 cenaze Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Kazada yaşamını yitiren Beril Gebeş’in cenazesi ise henüz Türkiye’ye gönderilmedi. Kazada hayatını kaybedenlerden bazıları bugün toprağa verildi. İşte acı ve hüzün dolu törenler…

iran-kaza-foto-sozcu

İran’da düşen Türk jetinde hayatını kaybeden Mina Başaran ve Sinem Akay, Burcu Gündoğar Urfalı Ataköy Beşinci Kısım’da ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere kabristana gönderildi.

FOTO:İHA - Anne ve baba Başaran, kızlarının tabutları başında ağladı...

FOTO:İHA – Anne ve baba Başaran, kızlarının tabutları başında ağladı…

BABA BAŞARAN’IN GÖZYAŞLARI

Mina Başaran ve Burcu Gündoğar Urfalı’nın cenazeleri Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii’ne getirildi.  Mina Başaran’ın babası Hüseyin Başaran, annesi Beril Başaran, kardeşi Can Başaran da camiye geldi. Güçlükle ayakta durduğu görülen baba Başaran, kızının tabutu başında uzun süre gözyaşı döktü. Başaran tabut başında bir yakına sarılarak ağladı.

 

BİR KİŞİ FENALIK GEÇİRDİ

Bu esnada tabut başında aile üyelerinden birisi fenalık geçirdi.

FOTO:İHA - Burcu Gündoğar Urfalı'nın eşi Sinan Urfalı (soldaki) ve Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer. (sağdaki)

FOTO:İHA – Burcu Gündoğar Urfalı’nın eşi Sinan Urfalı (soldaki) ve Mina Başaran’ın nişanlısı Murat Gezer. (sağdaki)

Cenaze töreninde Mina Başaran’ın nişanlısı Murat Gezer ve Burcu Gündoğar Urfalı’nın eşi Sinan Urfalı cenaze töreninde birbirlerini teskin etmeye çalıştılar.

FOTO:İHA - Mina Başaran'ın "Murty'm" diye seslendiği nişanlısı cenazeye bu çiçeği getirdi.

FOTO:İHA – Mina Başaran’ın “Murty’m” diye seslendiği nişanlısı cenazeye bu çiçeği getirdi.

Mina Başaran’ın tabutu adeta çiçek bahçesine döndü. Nişanlısı Murat Aksu’nun da üzerinde “Murty’in” yazılı bir çiçeği getirdiği gözlendi.

FOTO:DHA - Mina Başaran'ın cenazesini nişanlası omuzladı.

FOTO:DHA – Mina Başaran’ın cenazesini nişanlası omuzladı.

Mina Başaran ve Sinem Akay’ın cenazeleri Kozlu Gasilhanesi’nden öğle saatlerinde alındı. Mina Başaran’ın cenazesini annesi Beril Başaran, kardeşi Can Başaran ve nişanlısı Murat Gezer tarafından alındı. Akay’ın cenazesi de yakınları tarafından alındı. Murat Gezer, nişanlısı Mina Başaran’ın tabutunu cenaze aracına taşıdı.

FOTO:DHA - Anne Emine Kuvvet, kızının tabutuna sarılıp, binbaşı tulumunu öptü.

FOTO:DHA –
Anne Emine Kuvvet, kızının tabutuna sarılıp, binbaşı tulumunu öptü.

PİLOT KUVVET’İN CENAZESİ MEMLEKETİNE GETİRİLDİ

Uçak kazasında hayatını kaybedenlerden uçağın ikinci pilotu Melike Kuvvet’in cenazesi, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA testinin ardından ailesine teslim edildi. Kuvvetin cenazesi Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçağın kargo bölümünde, memleketi Konya’ya getirildi. Cenazeyi Konya Havalimanı’nda annesi Emine, ablası İlknur Kuvvet ve akrabaları karşıladı.

FOTO:DHA - Anne

FOTO:DHA – Anne, kızının tabutunu böyle öptü…

Annesi ve ablası gözyaşlarına hakim olamadı. Melike Kuvvet’in cenazesi, daha sonra Üçler Mezarlığı morguna kondu. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda pilot yüzbaşı görevindeyken FETÖ kumpasıyla TSK’dan uzaklaştırılan, maddi sıkıntılar nedeniylede özel jet pilotluğu yapan Melike Kuvvet’in mayıs ayında tekrar binbaşı rütbesiyle görevine dönmek için hazırlandığı belirtildi.  Anne Emine Kuvvet, kızının tabutuna sarılıp, binbaşı tulumunu öptü. Kız kardeşi İlknur Kuvvet de tabuta sarılıp ağladı. Kuvvet’in cenazesi, öğle namazının ardından Hacı Veyis Camii’de kılanacak cenaze namazı sonrası Üçler Mezarlığı’na defnedildi.

iran-ucak-kaza-foto-dha-iha-8

FOTO:DHA – Eda Uslu için Beylikdüzü’nde tören düzenlendi.

EDA USLU’NUN ANNESİ VE ABLASI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Düşen jette hayatını kaybeden kabin memuru Eda Uslu da İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı.

FOTO:İHA - Eda Uslu'nun annesi ve ablası tabut başında gözyaşı döktü.

FOTO:İHA – Eda Uslu’nun annesi ve ablası tabut başında gözyaşı döktü.

Uslu’nun cenazesi Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’ne getirilirken, annesi ve kız kardeşi tabut başında uzun süre gözyaşı döktü. Burada Uslu’nun annesi, kız kardeşi ve ağabeyi taziyeleri kabul etti. Acılı ailenin tabut başında uzun süre gözyaşı döktüğü görüldü.

FOTO:İHA - Eda Uslu'nun tabutunun üzerine duvağı örtüldü...

FOTO:İHA – Eda Uslu’nun tabutunun üzerine duvağı örtüldü…

Eda Uslu’nun tabutunun önüne ailesi tarafından fotoğrafı konuldu. Tabutun üstüne ise bekar olan Uslu için gelin duvağı yerleştirildi. Kılınan namazın ardından Eda Uslu’nun cenazesi defnedilmek üzere Hadımköy Mezarlığı’na götürüldü.

 

iran-ucak-kaza-foto-dha-iha-11

FOTO:DHA – Jasmin Baruh ve Liana Hananel için Musevi Mezarlığında tören düzenlendi.

HANANEL VE BARUH İÇİN MUSEVİ MEZARLIĞINDA TÖREN DÜZENLENDİ

Bir çocuk annesi Liana Hananel Ulus Musevi Mezarlığı’nda, Jasmin Baruh ise Aşkenaz Musevi Cemaati Mezarlığı’nda toprağa verildi. Hananel, ünlülerin tercih ettiği bikini markası Lily & Rose’un kurucusuydu.

 

iran-ucak-kaza-foto-dha-iha-1

FOTO:DHA – Aslı İzmirli’nin cenazesini nişanlısı teslim aldı.

CENAZESİNİ NİŞANLISI ALDI

Aslı İzmirli’nin cenazesini ise Lübnanlı nişanlısı turizimci Bassam Houssami Zincirlikuyu Mezarlığı gasilhanesine gelerek teslim aldı.

FOTO:DHA - Ayşe And ve İzmirli için

FOTO:DHA – Ayşe And ve Aslı İzmirli için tören düzenlendi.

İzmirli ile bu yaz evlenecek olan Houssami’nin bir hayli üzgün olduğu gözlendi.

iran-ucak-kaza-foto-dha-iha-6Camide de acılı anne Gülay İzmirli kızının arkadaşlarına sarılarak gözyaşı döktü.

iran-ucak-kaza-foto-dha-iha-2

FOTO:DHA – Anne Gülay İzmirli, kızının tabutu başında böyle gözyaşı döktü.

İzmirli’nin cenazesi öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu’da dedesi Ahmet Muhtar İzmirli’nin yanına defnedildi.

iran-ucak-kaza-foto-dha-iha-4

FOTO:DHÜA – Ayşe And’ın yakınları uzun süre gözyaşı döktü.

AYŞE AND DA ZİNCİRLUKUYU’DA DEFNEDİLDİ

Kazazedelerden Ayşe And da arkadaşı Ayşe İzmirli gibi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Zincirli Kuyu Mezarlığında toprağa verildi.

Uçak kazasında yaşamını yitiren Zeynep Coşkun nişanlısı Arda Efe ile 12 Mayıs'ta İstanbul'da evlenecekti.

Uçak kazasında yaşamını yitiren Zeynep Coşkun nişanlısı Arda Efe ile 12 Mayıs’ta İstanbul’da evlenecekti.

ZEYNEP COŞKUN YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Bursalı iş insanı Orhan Coşkun’un üç çocuğunun ortancası olan mimar Zeynep Coşkun (28), yarın Bursa’da son yolculuğuna uğurlanacak.  Coşkun’un cenazesi dün öğleden sonra Bursa’ya getirilip morga konuldu. Zeynep Coşkun’un cenazesi yarın Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Organize Sanayi Bölgesi Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazından sonra Görükle’deki aile kabristanında toprağa verilecek. Yakınları, 12 Mayıs’ta İstanbul’da nişanlı olduğu Arda Efe ile evleneceğini belirttikleri Zeynep Coşkun’un, düğünü sabırsızlıkla beklediğini, hazırlıklara günler öncesinden başladığını söyledi.

İLGİLİ HABERCenaze törenlerinden görüntülerCenaze törenlerinden görüntüler

İHA/DHA

Son güncelleme: 20:44 15.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more