Sözcü Plus Giriş

Jigolo olayım derken gelen haberle yıkıldı!

Sivaslı O.K., sanal jigolo sitesine üyelik vaadiyle 1350 TL dolandırıldığı şikâyetiyle polise gitti. Ayda 100 bin TL’lik vurgun yapan 11 kişi yakalandı. Çete üyesi kadınların siteye üye olan erkekleri müşteri gibi aradığı ve buluşma vaadinde bulundukları da tespit edildi.

08:07 -
Jigolo olayım derken gelen haberle yıkıldı!

Sivas Zara'da yaşayan O.K., sanal jigolo sitesine üye olma vaadiyle 1350 TL dolandırıldığını belirterek polise şikâyette bulundu. Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre; Polis, O.K.'nın parayı İstanbul Şirinevler'deki bir banka şubesindeki hesaba yatırdığını tespit etti. Harekete geçen Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, parayı Burcu Hilal K.'nın çektiğini belirledi.

Araştırmada, Murat Ç. ve Eren Uğur G.'nin yönettiği sanal jigolo sitesi ile ‘ilişki başına 7 bin TL vaadiyle' erkeklerin siteye abone edildiği ve aylık en az 100 bin TL'lik vurgun yapıldığı tespit edildi. Çetenin, kadınlarla ilişki kurup para kazanma hayali kuran erkeklerden önce abonelik için 900 ile 2 bin TL, müşteriyle buluşmak için bilet parası ve komisyon adı altında da 3-5 bin TL arasında para aldığı belirlendi.

MÜŞTERİ GİBİ ARADILAR

Çete üyesi kadınların siteye üye olan erkekleri müşteri gibi aradığı ve buluşma vaadinde bulundukları da tespit edildi. Farklı kentlerden 20'yi aşkın erkek mağdur şikâyetçi olurken, hesap hareketlerinden dolandırıldıkları ortaya çıkan yüzlerce kişi ise şikâyetçi olmak istemediklerini söyledi.

Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sitenin adresine de baskın düzenledi. Site yöneticisi Murat Ç. ve Eren Uğur G., hesaptaki paraları çeken Burcu Hilal K. ile site çalışanları Yasemin O., Kader A., Bahar B., Merve M., Sevda B., Çiğdem Ç., Dilan Ç. ve İrem Y. gözaltına alındı. Site yöneticileri Murat Ç. ve Eren Uğur G. tutuklandı.

Son güncelleme: 09:09 05.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more