JÖH ve PÖH timleri Afrin’e gidiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi için başlatılan 'Zeytin Dalı Harekâtı' kapsamında Türkiye'nin çeşitli illerinden jandarma özel harekât (JÖH) ve polis özel harekât (PÖH) timlerinin sınır bölgesine sevk ediliyor. Jandarma ve polis özel harekat timlerinin harekat kapsamında Afrin bölgesinde 'meskun mahal' operasyonlarına katılacağı belirtildi.

JÖH ve PÖH timleri Afrin’e gidiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak tarihinde Afrin’in teröristlerden temizlenmesi için başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ kapsamında sınıra sevkiyat devam ediyor.

Bugüne kadar 1715 teröristin etkisiz hale getirildiği harekât kapsamında sınır bölgesine Türkiye’nin çeşitli illerinden JÖH ve PÖH timlerinin sevk edilmesine başlandı. Sınır bölgesine sevk edilen timler, harekat kapsamında Afrin bölgesinde ‘meskun mahal’ operasyonlarına katılacak.

Erdoğan'dan 'Esad güçleri Afrin'e girdi' haberlerine ilişkin son dakika açıklaması İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan 'Esad güçleri Afrin'e girdi' haberlerine ilişkin son dakika açıklaması

KRİTİK NOKTALAR CİNDERES VE RACO

Afrin bölgesinde kritik öneme sahip olduğu değerlendirilen Afrin’in Cinderes ve Raco beldelerinin etrafındaki tepeler ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nın 32’nci gününde kontrol altına alındı. Beldelere bağlı birçok köyde harekât kapsamında teröristlerden temizlendi. Önümüzdeki günlerde ise Cinderes ve Raco beldelerinin teröristlerden temizlenmesi yeni bir hazırlık yapıldığı bildirildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, bölgeye JÖH ve PÖH timlerinin  Cinderes ve Raco beldelerinde olabilecek ‘meskun mahal’ operasyonlara katılmak için sınır bölgesine sevk edilerek hazır şekilde bekletileceği öğrenildi.

JÖH VE PÖH’ÜN BAŞARILI OPERASYONLARI

JÖH ve PÖH timleri hendek operasyonları sırasında Diyarbakır Sur, Şırnak’ın Silopi, Cizre ve İdil ilçesinde, Mardin’in Derik, Dargeçit ve Nusaybin ilçesinde, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ‘meskun mahal’ operasyonlarını başarılı şekilde tamamlamıştı.

Korucular Afrin'e gidiyor İlginizi Çekebilir Korucular Afrin'e gidiyor

ADIYAMAN, İZMİR VE KOCAELİ’NDEN SEVK EDİLMEYE BAŞLANDI

Harekat kapsamında Adıyaman, İzmir ve Kocaeli’den ‘JÖH ve PÖH timleri, ‘meskun mahal’ operasyonları için Afrin’e gitmek üzere sınır kentlerine sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...