Sözcü Plus Giriş

Kadıköy Belediye Başkanı’ndan Erdoğan’a yanıt

AKP lideri Erdoğan'ın "Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurunda değildir" diye eleştirdiği ve 'Kaymak tabaka' diye adlandırdığı ilçelerden Kadıköy'ün Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu konuştu. Başkan Nuhoğlu, Erdoğan'a "Türkiye neyse, Kadıköy de odur. Bizler yurttaşlarımızı ve ülkemizi seviyoruz. Mutluluğumuzun kaynağı çalışkanlığımızdır. Mutluluk bütünleyicidir." diye yanıt verdi.

17:00 -
Kadıköy Belediye Başkanı’ndan Erdoğan’a yanıt

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, anamuhalefet partisi CHP’ye yüklenmiş ve “Ankara'da Çankaya, İstanbul'da Kadıköy, Şişli, Beşiktaş gibi yerlerdeki seçim sonuçlarına bakın, hiç birinin ülke gerçekleriyle ilişkisinin olmadığını görürsünüz. Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurunda değildir. Halbuki buradaki seçmen profili aynı zamanda Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimlerden oluşuyor” demişti.

“MUTLULUK BÜTÜNLEYİCİDİR”

Erdoğan’ın bu sözlerine Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’dan tepki geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan CHP’li Nuhoğlu Erdoğan’a şu sözlerle yanıt verdi; “Kadıköy’de yaşayan insanlar 80 milyon insanımızın yansımasıdır. Türkiye neyse, Kadıköy de odur. Bizler yurttaşlarımızı ve ülkemizi seviyoruz. Mutluluğumuzun kaynağı çalışkanlığımızdır. Mutluluk bütünleyicidir. Herkesin ihtiyaçlarına yönelik projeleri Kadıköylülerle beraber yaptık ve ilçemiz İnsani Gelişme Endeksi’nde en üstlerde yer aldı. Bu tüm Türkiye’de olabilir. Mutlu insanlar, mutlu hikayeleri; mutlu hikayeler mutlu şehirleri ve mutlu ülkeleri yaratır. Tüm yurttaşlarımızın ortak bilinçle hareket ederek, değerlerimizi geleceğe güçlü bir şekilde taşıyacağına inanıyoruz.”

İLGİLİ HABERErdoğan adaylarını açıkladı CHP'ye yüklendiErdoğan adaylarını açıkladı CHP'ye yüklendi
Son güncelleme: 17:03 27.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more