Sözcü Plus Giriş

Kadıköy’de liseli genç kıza yumruk atan saldırgan hakkında hapis istemi

Kadıköy’de 17 yaşındaki genç kıza yumruk atarak darp eden, ardından tutuklanan A.K.G. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Şüphelinin “silahla kasten yaralama” suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Sevgim Begüm YAVUZ
Güncellenme: 19:05, 02/02/2018
Kadıköy’de liseli genç kıza yumruk atan saldırgan hakkında hapis istemi

İstanbul Kadıköy'de, 26 Ocak tarihinde okula gitmek üzere kaldırımda yürüyen 17 yaşındaki lise öğrencisi B.G.K.'ya yumruk atarak darp eden, ardından tutuklanan A.K.G. hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

HİÇBİR TARTIŞMA YAŞANMAMASINA RAĞMEN DARP ETMİŞ

Hazırlanan iddianamede, B.G.K.'nın okula gittiği esnada karşısından gelen şüpheli A.K.G. tarafından, aralarında hiçbir söz ve tartışma olmamasına rağmen, hiçbir şey demeden genç kızın burnuna parmağında yüzük bulunan eli ile vurarak yaralanmasına neden olduğu belirtildi. İddianamede, genç kızın tedavisi sonrasında Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesince düzenlenen 26 Ocak 2018 tarihli rapor içeriğine göre, burun ve burun kökü çevresinde yüzeysel cilt kesisi bulunduğu belirtilirken, basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığının tespit edildiği kaydedildi.

 

GENÇ KIZ SALDIRGAN A.G.K.'YI TEŞHİS ETTİ

İddianamede, müşteki B.G.K.'nın olay sonrası karakola müracaatla şikayette bulunduğu belirtilen, olay yeri görüntülerinden güvenlik görevlilerince yapılan araştırmada şüphelinin kimliğinin tespit edildiği ve müştekiye teşhis işlemi yaptırıldığı kaydedildi. Yapılan teşhiş işlemi sonrasında, müştekinin şüpheliyi kesin ve net olarak teşhis ettiği belirtildi.

YÜZÜK SİLAH SAYILDI

Müştekinin babasının beyanında, B.G.K.'ya hiçbir sebep yokken vuran şüpheliden şikayetçi olduğu ve şüpheli A.K.G.'nin suçlamayı kabul etmediği belirtildi. İddianamede, 28 Ocak tarihinde mahkemedeki savunmasında şüphelinin şikayetçiyi tanımadığını, yürümekte olduğu kaldırımda şikayetçiyi ittirdiği beyanla üzerine atılı suçlamayı kabul ettiği belirtilirken, şüphelinin silahtan sayılabilecek yüzük bulunan eli ile müştekiyi darp etmek suretiyle üzerine atılı suçu işlediğinin anlaşıldığı ifadeleri yer aldı.

İlginizi ÇekebilirKadıköy'de genç kıza sokak ortasında yumruklu saldırıKadıköy'de genç kıza sokak ortasında yumruklu saldırı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli A.K.G.'nin “silahla kasten yaralama” suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Yayınlanma Tarihi:17:56,