Sözcü Plus Giriş

Kafasından vurulan taksici yoğun bakımda

İstanbul'da taksi şoförünü büyük bir soğukkanlılıkla silahla kafasından vuran saldırgan halen yakalanamazken, sürücünün yoğun bakımda olduğu öğrenildi. Olaya ait yeni detaylar da ortaya çıktı.

14:17 -

İstanbul Bayrampaşa'da aracının içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan turkuaz taksi sürücüsü Nihat Elçi'nin son durumu ile ilgili açıklamayı İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Yazı İşleri Müdürü Adem Coşkunyürek yaptı. Elçi'nin ağır yaralı olarak yoğun bakım ünitesinde uyutulduğunu söyleyen Coşkunyürek, hayati tehlikesine ilişkin durumun doktoruyla yapılacak görüşmenin ardından netlik kazanacağını dile getirdi.

PARALARI ALIP KAÇMIŞ

Olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan Çoşkunyürek, “Gece 00.30 civarında Bayrampaşa'da kimliği belirsiz bir kişi tarafından sorgusuz, sualsiz, hiçbir tehdit unsuru olmadan arkada oturan müşteri arkadaşımızın kafasına sıkıyor. Aracın içerisindeki kameradan da anlaşılıyor. Daha sonra ön kapıyı açıyor. Arkadaşımızın üzerinde bulunan paraları alıyor ve olay yerinden uzaklaşıyor” diye konuştu.

“BÖYLE BİR CANİLİK OLABİLİR Mİ?”

İlk müşterinin Beylikdüzü'den alındığını ifade eden Coşkunyürek, “Biz Beylikdüzü'den aldığını biliyoruz. Beylikdüzü'den Bayrampaşa'ya getirdiği müşteriyi indirdikten sonra sokaktan geçen bir cani biniyor. Çok kısa bir yolculuk yaptıktan sonra sorgusuz sualsiz kafasına sıkıyor. ‘Para ver, öldüreceğiz' diye bir tehdit de yok. Böyle bir canilik olabilir mi?” dedi.

“KABİNİN ZORUNLU OLMASI ŞART”

Ticari taksilerde kabin olmasının can güvenliği açısından çok önemli olduğunu söyleyen Coşkunyürek, “Mevcut araçlara olur mu, olmaz mı? Bu da tartışılır. Mutlaka can güvenliği için kabin getirilmesi, kabin konulması veya kabinin zorunlu hale getirilmesi şarttır” şeklinde konuştu.

“ALLAH’IN İZNİYLE ARKADAŞIMIZ YAŞAYACAK”

Elçi'nin 3 yıldan beri taksicilik yaptığını dile getiren Coşkunyürek, “2 buçuk yaşında çocuğu var. Kendisi 26 yaşındaydı. Gerçekten işini dürüst yapan tam anlamıyla taksicilik mesleğine sarılmış bir arkadaşımızdı. İnşallah, Allah'ın izniyle arkadaşımız ölmedi, ölmeyecek de. İnşallah bütün dualarımız onunla” dedi.

İHA

Son güncelleme: 14:24 28.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more