Dünyayı korkutan fotoğraf!

Kahramanmaraş’ta, Zeytin Dalı Operasyonu için sınır hattına giden askeri konvoya vatandaşlar, Pazarcık ilçe merkezinde uğurlama töreni düzenledi. Evlatlarını askeri konvoyla operasyon bölgesine değil de, düğün alayıyla şenlik alanına gönderircesine destekleyen ve onları yüreğine basan Türk Halkı, kanının son damlasına kadar Mehmetçiğin yanında olduğunu bir kez daha tüm dünya böyle gösterdi. Bu eşi benzeri görülmemiş sevgi seli gazetecilerin objektiflerine böyle yansıdı...

Dünyayı korkutan fotoğraf!

Operasyona katılmak üzere sınırın sıfır noktasına giden askeri konvoya, ilçe merkezi geçişi sırasında moral vermek vatandaşlar, ellerinde Türk Bayraklarıyla Mehmetçiğe destek oldu.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Zırhlı araçlarda bulunan askere baklava ikram eden vatandaşlar, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganlarıyla dönüş yolunu beklediklerini söylediler.

 

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Pazarcık Belediyesi ise, Mehmetçiğe destek olmak adına belediye hoparlörlerinden Mehter Marşı çaldı.

Terör dehlizleri böyle temizleniyor İlginizi Çekebilir Terör dehlizleri böyle temizleniyor
FOTO: İHA

FOTO: İHA

Toplu duanın yapılmasının ardından vatandaşlar, kent meydanından ayrıldılar.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

FOTO: İHA

FOTO: İHA

JÖH TİMLERİ BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Öte yandan Hatay Kırıkhan’da ilçeden geçen Jandarma Özel Hareket (JÖH) konvoyu da vatandaşların sevgi gösterileriyle uğurlandı.

joh-yeni-son

Mehter marşı ile ilçeden geçen çok sayıda personel taşıyıcı ‘Kirpi’nin içerisinde bulunan JÖH timleri, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinden geçti. Konvoyun geçişi sırasında vatandaşlar, askerlere sevgi gösterisinde bulundu.

Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere Hatay’ın Reyhanlı ilçesine giden konvoydaki askerler de kendilerini alkışlayan vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...