Kamil Erdal Sipahi kimdir?

Kamil Erdal Sipahi Meral Akşener kurduğu İYİ Parti'ye katıldı. MHP eski milletvekili olan Erdal Sipahi kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte Emekli Tümgeneral Erdal Sipahi hakkında merak edilenler...

Kamil Erdal Sipahi kimdir?

İYİ Partiye katılanlar arasında MHP İzmir eski Milletvekili ve Emekli Tümgeneral Erdal Sipahi de bulunuyor. Kamil Erdem Sipahi, 1 Mart 2003 tezkeresi öncesi Kuzey Irak'a harekât yapacak kuvvetlerin komutanı olarak görevlendirilmişti. Erdal Sipahi’nin İYİ Parti’ye katılmasının ardından biyografisi de merak edilmeye başlandı. İşte hayat hikayesi…

ERDAL SİPAHİ KİMDİR?

28 Haziran 1948’de Ankara’da doğan Kamil Erdal Sipahi Emekli Tümgeneral ve eski milletvekilidir.Babasının adı Mehmet Reşat, annesinin adı Nurinnisa’dır.
erdal-sipahi

Subay; Kara Harp Okulu’nu, Zırhlı Birlikler Okulu’nu, Kara Harp Akademisi’ni, Silahlı Kuvvetler Akademisi’ni ve Federal Almanya Sevk ve İdare Akademisi’ni bitirdi.

Kars’ta Kurmay Subay, Kara Harp Akademisi’nde Öğretim Üyesi, Genelkurmay Özel Kuvvetleri’nde, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümeni Kurmay Başkanı, 18. Zırhlı Alay Komutanı, Genelkurmay Kara Plan Harekât Şube Müdürü, Tuğgeneral olarak; Şırnak’ta 23. Sınır Jandarma Tugay ve Güvenlik Komutanlığı, Genel Kurmay İç Güvenlik Harekât Daire Başkanlığı, Federal Almanya’da Silahlı Kuvvetler Ataşeliği, Tümgeneral olarak; Balıkesir’de Sınıf Okul Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Karargâhında görev yaptı. 1 Mart 2003 tezkeresi öncesi Kuzey Irak’ta harekât yapacak kuvvetlerin komutanı olarak görevlendirildi.TBMM XXIII. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi İzmir milletvekilliği yapmıştır.

Erdal Sipahi Meral Akşener tarafından kurulan İYİ Parti’ye katıldı. Erdal Sipahi de partinin Merkez Danışma Kurulu üyesi oldu.

İyi derecede Almanca bilen Sipahi, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...