Sözcü Plus Giriş

Kapatılan derneklere FETÖ operasyonu

FETÖ'ye yönelik yeni bir operasyon düzenlendi. Kapatılan bazı FETÖ dernekleriyle ilgili başlatılan operasyonda 64 kişinin yakalanmasının hedeflediği öğrenildi.

Güncellenme: 10:59, 08/06/2018

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bazı şüphelilere ulaşıldı. Örgütüm Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Zühal İş ve Kadın Derneği, Tarih ve Kültür Araştırmaları Derneği, Mehtap Genç Akademi Derneği, Boğaziçi Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, Aktif Marmara Eğitimciler Derneği’nde faaliyet gösteren şüphelilere yönelik çalışmada 64 şüpheli belirlendi. Şüphelilerin yakalanması için sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskında 25 şüpheli gözaltına alındı.  Haklarında yakalama kararı olan 39 şüpheli ise adreslerinde bulunamadı.

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyon sonucu yakalanan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken,  firari şüphelilerin gözaltına alınması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:10:50,