Sözcü Plus Giriş

Karabük’te karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesi! 11 öğrenci hastanelik oldu

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, karbonmonoksit gazından zehirlendiği şüphelenilen 11 öğrenci, tedavi altına alındı. Kan değerlerinde üst seviyede karbonmonoksit görülen 8 öğrenci, yoğun oksijen tedavisi için ambulanslarla Ankara'ya sevk edildi. Öğrencilerden Ömer Talha Kozan, "Oturuyorduk, sırayla bayıldık" dedi.

01:16 -
Karabük’te karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesi! 11 öğrenci hastanelik oldu

Olay, akşam saatlerinde tarihi Safranbolu Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun kafe-restoran kısmında meydana geldi. Burada ders çalışan lise son sınıf öğrencilerinden 2’si baygınlık geçirdi. Diğer öğrencilerden bazıları da rahatsızlandı. Bazı öğrenciler kendi imkanlarıyla bazıları da gelen ambulanslarla Safranbolu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İLGİLİ HABEROrdu'da 64 öğretmen ve öğrenci hastanelik olduOrdu'da 64 öğretmen ve öğrenci hastanelik oldu

8 ÖĞRENCİ ANKARA’YA SEVK EDİLDİ

8 öğrenci kanında karbonmonoksit değerlerinin yüksek çıkması nedeniyle yoğun oksijen tedavisi için ambulanslarla Ankara’ya sevk edildi. Kente doğalgaz sağlayan firma Kargaz görevlileri ve AFAD ekipleri, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’na gelerek gaz ölçümü yaparken herhangi bir kaçak veya sızıntıya rastlamadı..

karabuk-zehirlenme-dha1_6811212

Fotoğraf: DHA

“BİR BAYAN VANAYLA OYNADI”

Safranbolu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Atatürk Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Ceren Ayan bir görevlinin doğalgaz vanalarıyla uğraştığını ileri sürerek, “Arkadaşlarla kahve içip ders çalışıyorduk. Sonra orada çalışan bir bayan geldi. Vanayı elledi, bir şeyler yapmaya çalıştı. 10-15 dakika sonra bizim başımız dönmeye başladı ve direkt olarak kalktık. Kalkınca da bir şeyler olduğunu anladım ve arkadaşlara hastaneye gidelim dedim ve hastaneye geldik” dedi.

Fotoğraf: DHA

Fotoğraf: DHA

“OTURUYORDUK, SIRAYLA BAYILDIK”

Aynı hastanede tedavi gören Atatürk Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Ömer Talha Kozan ise, “Oturuyorduk, sırayla bayıldık” diye konuştu. DHA

Son güncelleme: 09:31 27.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more