Sözcü Plus Giriş

Karamollaoğlu: Birlikte yaşama mecburiyetindeyiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bu ülkede yaşayan insanlar olarak birlikte yaşama mecburiyetindeyiz. Birbirimizi kucaklama mecburiyetindeyiz." dedi.

19:45 -
Karamollaoğlu: Birlikte yaşama mecburiyetindeyiz

Karamollaoğlu, bir otelde düzenlenen partisinin Adana Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’nda yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin içinde bulunduğu bölge ve dünyadaki gelişmelerin etkisi dikkate alındığında büyük badirelerle karşı karşıya kalma durumunda olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Buna direnebilmek için ülke içindeki bütün insanlarımızı birbiriyle kucaklaştırmaya ihtiyacımız var.” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERKaramollaoğlu'ndan flaş ittifak açıklamasıKaramollaoğlu'ndan flaş ittifak açıklaması

Karamollaoğlu, siyasi parti liderlerinin söyleminin önemli olduğunu belirterek, “Kamplaştırmaya, ötekileştirmeye, bizi birbirimize düşman etmeye çalışanlara fırsat verilerek bu iş yapılmaz. Siyasi parti başkanlarının söylemleri bundan dolayı önemlidir.” dedi.

İLGİLİ HABERSon dakika: Saadet Partisi ile CHP'den kritik görüşme!Son dakika: Saadet Partisi ile CHP'den kritik görüşme!

Yerel seçimlere giderken her kesimi kapsayıcı politika izleyeceklerini ifade eden Karamollaoğlu, “Bu ülkede kim varsa Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i ve Laz’ı ile bir arada olmak mecburiyetindeyiz. Bu ülkede farklı inançlara, projelere sahip siyasi parti mensuplarıyla bir arada olmak mecburiyetindeyiz. Erbakan Hoca da toplumu tarif ederken Milli Görüşçüler ve Milli Görüşçü olmaya aday olanlar olarak ikiye ayırırdı. Burada bir kucaklama var. Öteleme, dışlama değil. Onun için biz farklıyız. Bu seçimlere giderken de aynı kucaklama mantığıyla herkese yaklaşacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki en önemli problemi her zaman için “kamplaşma”, “kutuplaşma” ve “ötekileştirme” olarak dile getirdiklerini söyleyen Karamollaoğlu, “Bu ülkede yaşayan insanlar olarak birlikte yaşama mecburiyetindeyiz. Birbirimizi kucaklama mecburiyetindeyiz.” diye konuştu. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more