Sözcü Plus Giriş

Kardeş katili abiye ağırlaştırılmış müebbet istemi

Ataşehir’de bankacı kız kardeşi Ceylan Timuroğlu’nu uykusundan uyandırarak öldürdüğü iddia edilen ve 260 gün sonra yakalanan Erhan Timuroğlu hakkında “kardeşe karşı tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Sevgim Begüm YAVUZ
17:00 -
Kardeş katili abiye ağırlaştırılmış müebbet istemi

İstanbul Ataşehir'de 28 Şubat 2017 tarihinde 24 yaşındaki bankacı kız kardeşi Ceylan Timuroğlu'nu uykusundan uyandırarak öldürdüğü iddia edilen ve 260 gün sonra yakalanan Erhan Timuroğlu hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Erhan Timuroğlu'nun kız kardeşi ile iş ortağı arasında gönül ilişkisi bulunduğuna yönelik söylentiler üzerine, birlikte ikamet ettikleri eve geldiği ve içeri girer girmez anne ve babasına “Ceylan nerede?” diye sorduğu anlatıldı.

İddianamede, şüphelinin babasının “hayırdır oğlum” dediği ve bunun üzerine şüphelinin “o. nerede, Bekir'le sinemaya gitmiş” şeklinde cevap verdiği belirtilerek, maktule tek el ateş ettiği, olay yerinden kaçtığı ve maktulün olay yerinde vefat ettiğine yer verildi.

SİLAHINI ALIP EVE GİTMİŞ

Savunmasında, kız kardeşinin arkadaşlarının kendisine iş ortağı Bekir T. ile kız kardeşi arasında duygusal bir ilişki olduğunu anlattığını söyleyen şüpheli Erhan Timuroğlu, bu iddiayı araştırmaya başladığını ve başka bir kişiden de kız kardeşi ile iş ortağı Bekir T.'nin Küçükyalı'da bir restoranda yemek yediğini duyduğunu ifade etti. İş ortağı Bekir T.'yi aradığını ancak telefonu açmadığını anlatan şüpheli, ofiste de bulamayınca tabancasını yanına alıp kız kardeşinin anne ve babasıyla birlikte yaşadığı eve gittiğini söyledi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Şüpheli ağabey Timuroğlu hakkında “kardeşe karşı tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Öte yandan şüphelinin “6136 kanun hükümlerine aykırı ateşli silah ve mermi taşıma” suçundan da 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianame gönderildiği Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Şüpheli Timuroğlu önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Son güncelleme: 17:03 06.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more