Sözcü Plus Giriş

‘Kardeşini neden dövdün?’ diyen babasını öldürdü

Karaman'da kardeşini döven 17 yaşındaki A.K., bu nedenle kendisine tepki gösteren babası Fatih Kavas'ı (45) kalbinden bıçaklayarak öldürdü.  Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen A.K.'nın sorgusunda babasını, kendisine palaskayla vurmaya çalıştığı için bıçakladığını ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

null
Güncellenme: 16:31, 04/07/2018

Olay, saat 22.00 sıralarında Sümer Mahallesi’nde meydana geldi. A.K., gündüz saatlerinde 12-13 yaşlarındaki kardeşi Ö.F.K.’yi dövüp, sandalyeyle başına vurarak yaraladı. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Ö.F.K., müdahalenin ardından tekrar eve götürüldü. Akşam eve geldiğinde olayı öğrenen belediye işçisi baba Fatih K. , A.K.’ye, ‘Neyi paylaşamıyorsunuz, neden dövdün çocuğu?’ diyerek tepki gösterdi. A.K., bu kez de mutfaktan kaptığı bıçağı babasının kalbine sapladı. Aile fertlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Fatih K. ambulansla Karaman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

SEDYE ÜZERİNDE KALP MASAJI

Acil servisteki müdahalenin ardından Fatih K. ameliyathaneye alındı. Bu sırada kalbi duran Fatih K. ‘ya, sağlık memuru Kazım Hamurcu sedyenin üzerine çıkarak kalp masajı yaptı. Ameliyathanede 3 saat müdahale edilen Fatih K., kurtarılamadı. Hastanede gözyaşlarını tutamayan oğlu Ö.F.K. ise yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Kaçan A.K. ise polis tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Karaman’da, kardeşini dövdüğü gerekçesiyle kendisine tepki gösteren babası Fatih K’yı (45) kalbinden bıçaklayarak, öldüren A.K. (17), emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. A.K.’nin, sorgusunda babasını, kendisine palaskayla vurmaya çalıştığı için bıçakladığını ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Muammer ŞEN/KARAMAN,(DHA)

Yayınlanma Tarihi:08:54,