Sözcü Plus Giriş

Kardeşlik ve Spor Projesi etkinliğinde havaya ateş açan müdür görevden uzaklaştırıldı

Şanlıurfa’da düzenlenen, Kardeşlik ve Spor Projesi kapsamında havuz başında yapılan sıra gecesinde tabancayla havaya ateş açtığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan K., görevden uzaklaştırıldı.

null
Güncellenme: 22:32, 04/09/2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında düzenlenen Kardeşlik ve Spor Projesi kapsamında 5 farklı spor branşından oluşan organizasyon düzenlendi.

Etkinliğe farklı şehirlerden katılan sporcu ve bakanlık yöneticilerine bağ evindeki havuz başında sıra gecesi gerçekleştirildi. Gecede türkücü Onur Şan’ın okuduğu parçalara eşlik eden Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan K., kime ait olduğu öğrenilmeyen tabancayla peş peşe havaya ateş açtı.

TÜRKÜCÜ ONUR ŞAN'IN YANINDA SİLAHLA HAVAYA ATEŞ AÇAN HAKAN KEŞKÜŞ. FOTOĞRAFLAR:DHA

TÜRKÜCÜ ONUR ŞAN’IN YANINDA SİLAHLA HAVAYA ATEŞ AÇAN HAKAN K. (FOTOĞRAFLAR:DHA)

Hakan K.’nın tabancayla ateş açması görüntüleri bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alması üzerine, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığınca da hakkında idari soruşturma açılan Hakan K.’nın mahkeme soruşturması tamamlanana kadar görevinden uzaklaştırılmasına karar verildi. Soruşturma sürüyor.

DHA

Yayınlanma Tarihi:21:06,