Sözcü Plus Giriş

Karısını tüfekle öldüren kocanın davası başladı

İstanbul Kasımpaşa’da boşanmak isteyen eşi Birgül Çeçen’i 3 Haziran 2017'de pompalı tüfekle öldüren Ali Çeçen'in yargılandığı dava 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Can ÖZÇELİK
Güncellenme: 16:29, 01/02/2018
Karısını tüfekle öldüren kocanın davası başladı

Duruşmada savunma yapan Ali Çeçen, olay günü öldürdüğü eşine hediye aldığını söyleyerek “Ben akşam olunca yatmaya gittim. Bu sefer kendisi kalktı, bana bağırmaya başladı. Ben de, ‘Sana hediyeler alıyorum. Neden böyle yapıyorsun' dedim. Bağırmaya devam edince tokat attım. Sustu yattı. Daha sonra tuvalete gitmek için kalktı. Evin dış kapısını açıp bana doğru bakarak, ‘Seni mahalleye rezil edeceğim' diyerek gitti.” dedi.

Sanık Çeçen daha sonra camdan baktığını ifade ederek, “Yan apartmanın önünde 8-9 erkek ve 3 kadınla duruyorlardı. Ben de tüfeği alarak dışarı çıktım” diye konuştu.

Dışarı çıktığında eşinin olduğu tarafa değil tersi yöne yürüdüğünü iddia eden sanık Çeçen, “Bu sırada rahmetli eşim bana ‘Vuracaksan gel beni vur' diye bağırmaya başladı. Ben havaya ateş etmek istemiştim. Tüfek ateş aldı ve eşim vuruldu” dedi.

Olay anına tanık olan Mustafa Toprak da Birgül Çeçen'in kendisine, “Kocam delirdi abi beni bırak çocuklarımı kurtar” dediğini anlattı. Çeçen aşağı tüfekle inince önüne geçtiğini söyleyen tanık, Ali Çeçen'in kendisine ‘Çekil yoksa seni de vururum' dediğini söyledi.  Tanık Toprak, “Bu sırada Birgül, ‘Senin işin benimle vuracaksan beni vur' dedi. Ali Çeçen'de döndü ve vurdu” ifadelerini kullandı.

Birgül Çeçen'in kız kardeşi İlknur Çoban da, Ali Çeçen'in kardeşine sürekli şiddet uyguladığını söyledi. Daha sonra duruşma ertelendi.