Sözcü Plus Giriş

Kars’ta kaz ölümleri yeniden başladı!

Kars’ta geçen yıl başlayan ve binlerce kazın telef olmasının ardından kontrol altına alınan kaz ölümleri yeniden başladı.

null
Güncellenme: 22:09, 14/07/2018
Kars’ta kaz ölümleri yeniden başladı!

Kars’taki bir çiftlikte yaklaşık bin 500 kazın hastalık nedeniyle öldüğü iddia edildi.

 

Kentte kaz besiciliği yapan Fatma Nagaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, çiftliğinde 5 bine yakın kaz bulunduğunu söyledi.

Foto: İHA

Foto: İHA

“ÇARESİ YOK DİYORLAR”

Yaklaşık bir aydır kazlarının yakalandıkları bir hastalık nedeniyle ölmeye başladığını belirten Nagaş, “Ürettiğim 5 bin kazdan, bin 500 tanesi telef oldu. Çaresi yok diyorlar. Sabah açıyorsun bir şey yok, öğlen iki ayağının feri kesiliyor çöktüğü yerde ölüyor kalıyor hayvan, günde 5 tane de ölüyor. 1 tane de ölüyor, belli olmuyor. Çünkü belli olmadığı içinde bir şey yapamıyoruz. Önlemi alınacak bir durum yok” dedi.

Foto: İHA

Foto: İHA

“CEBİMDE PARA KALMADI”

Yetkililerden yardım isteyen Nagaş, “Tarım müdürlüğüne gidiyorum, ‘Aşı üretilecek’ diyorlar. Aşı yapılana kadar kepenk kapatacağım o zaman. Kepenk kapatıp gittikten sonra ne kıymeti var. Günde 500 kilogram arpa yediriyorum, cebimde param kalmadı.” ifadelerini kullandı.

kars-ihaa

Foto: İHA

Öte yandan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, olayla ilgili gerekli tedbirlerin alındığını, kümes hayvancılığıyla ilgili olağanüstü bir durum bulunmadığını, dezenfekte çalışmaları yürütüldüğünü kaydetti. AJANSLAR

Yayınlanma Tarihi:20:56,