Sözcü Plus Giriş

Kaşıkçı cinayetiyle bağlantılı olarak bir araç bulundu

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na ait diplomatik plakalı araç, Sultangazi'de bir otoparkta bulundu. İnceleme kapsamında, 18 Ekim'de söz konusu otoparka diplomatik plakalı ikinci bir aracın daha girdiği tespit edildi.

17:41 -

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi olayına ilişkin yürüttüğü soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren İstanbul Emniyeti, başkonsolosluğa ait “34 CC 1736” diplomatik plakalı bir aracın Sultangazi’de bir otoparkta park edilmiş halde olduğunu belirledi. Bunun üzerine otoparka giden ekipler, söz konusu aracı park halinde buldu. Ekipler, güvenlik şeridi çekerek, otoparka giriş çıkışları engelledi.

Olay Yeri Ekipleri aracın bulunduğu bölgede. Reuters

Olay Yeri Ekipleri aracın bulunduğu bölgede. Reuters

KAMERALAR İNCELENİYOR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, söz konusu araçta inceleme yapabilmek için başkonsolosluk ve başsavcılıktan izin talebinde bulundu. Öte yandan, otoparka olay yeri inceleme aracı da getirildi. Polis ekipleri, aracın kim tarafından ve ne zaman bırakıldığını belirlemek için güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

Bu arada, olayın duyulması üzerine çok sayıda basın mensubu da otoparka gelerek görüntü almaya çalıştı. Çevrede oturan çok sayıda vatandaş da çalışmaları izliyor.

Olay Yeri İnceleme ekipleri aracı incelemek üzere otoparka geldi. AA

Olay Yeri İnceleme ekipleri aracı incelemek üzere otoparka geldi. AA

DİPLOMATİK PLAKALI İKİNCİ ARAÇ

Polis ekiplerinin söz konusu otoparktaki çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında geriye dönük kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, 18 Ekim’de “34 CC 2665” diplomatik plakalı bir otomobilin otoparka girdiğini ve bir süre içeride kaldıktan sonra çıktığını belirledi.

Ekiplerin bu araçla ilgili de çalışma yürüttüğü öğrenildi.

İLGİLİ HABERKaşıkçı cinayetinde flaş gelişme: Araçlardan birisi bulunduKaşıkçı cinayetinde flaş gelişme: Araçlardan birisi bulunduİLGİLİ HABERSuudi Başkonsolosluğu'nda dikkat çeken valiz trafiğiSuudi Başkonsolosluğu'nda dikkat çeken valiz trafiği

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 21:00 22.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more