Kayıt cihazından çıkan 50 yıllık aşk!

Malatya'da eski plak satan dükkana Kırıkkale'den Alman malı teyb geldi. Gelen teybin altından ismi bilinmeyen meçhul bir Alman kadının 2 Şubat 1969 tarihinde yazmış olduğu aşk mektubu ile birlikte kağıtta dudak izi bir tutam saç ve kadının fotoğrafı bulundu.

Kayıt cihazından çıkan 50 yıllık aşk!

Alman kadının 50 yıl önce Türk sevgilisi Mehmet’e yazdığı mektup Malatya’daki plakçıda bulunan teyp cihazından çıktı. Ayrıldıktan sonra yazdığı tahmin edilen mektupta meçhul Alman kadın; “Neden benim canımı yaktın? Hiç mi korkun yoktu yaptıklarından? Sen beni çok yanlış anladın. Üzülüyorum senin benden ayrılmana. Sana mutlu bir yaşam diliyorum” diyerek sitemde bulunuyor.

Fotoğrafını da gönderdiğini belirten kadın “Sevgili Mehmet, bugün sana verdiğim sözü tutuyorum. Sana eski resmimi gönderiyorum. Ne yazık ki eski resimler, sakın darılma yıllar geçiyor. İkimiz de ne yazık ki yaşlanıyoruz” sözleriyle mektubunu bitirmiş.

KAHRAMANLARI KİM?

Plakların yanı sıra eski radyo ve televizyon da satılan dükkâna kayıt ve teyp cihazının Kırıkkale'den getirildiği belirtildi. Gazete Habertürk’ten Ferdi Durdu’nun haberine göre Malatya Sanat Sokağı'nda plakçılık yapan Yıldıray Akçer, “Cihazı aldıktan sonra kontrol amaçlı açıp, kullanma kılavuzunu ararken, altından mektup çıktı. Almanya'da mektubun tercümesi yapıldı. 1970-72 yıllarında üretilen cihazı Kırıkkale'den bir elektronikçiden aldım. Ona da bir hurdacıdan gelmiş. Mektubu görünce hepimiz çok şaşırdık” diye konuştu.

Yarım asır önceki aşk hikâyesinin kahramanları ise merak konusu oldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...