IŞİD’in askeri emiri ile oğlu Kayseri’de yakalandı

Türkiye'nin orta yeri Kayseri'de, IŞİD terör örgütünün sözde Sincar askeri emiri ve ağır silahçısısı olduğu öne sürülen Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi  (47) ile  IŞİD adına Telafer'de savaşçı olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen oğlu Mehdi Kurdi (18), polis tarafından gözaltına alındı. 

Kayseri Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Melikgazi ilçesi  Esentepe Mahallesi’ndeki bir eve operasyon yaptığı. Operasyonda Irak’ta bulunduğu dönemde  IŞİD adına sözde Sincar askeri emiri ve örgüt içinde ağır silahçısı (havancı) olarak görev yaptığı iddia edilen Abdülhalık Kurdi ile örgüt adına Telafer’de savaştığı öne sürülen oğlu Mehdi Kurdi yakalandı. Gözaltına alınan baba ile oğlu emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Zanlıların 1 yıl önce Türkiye’ye kaçak olarak girdikleri, Esentepe Mahallesi’ndeki bir gecekonduya yerleşip, kağıt ve hurda topladıkları öğrenilirken, 1 hafta süren takip sonucu yakalandıkları kaydedildi. Baba-oğul şüpheliler adli tabipliğe götürülerek, parmak izleri alındı.

TÜRKİYE’DE IŞİD İLE BAĞLANTILARI DEVAM EDİYORMUŞ

Abdulhalık Kurdi ile örgüt adına savaştığı belirtilen oğlu Mehdi Kurdi’nin Türkiye’ye geldikten sonra örgütle bağlantılarını kesmedikleri ve irtibat halinde oldukları  belirlendi. Türkiye’de ‘güvenli bölge” olarak nitelendirdikleri Kayseri’ye gelerek, kullanılmayan bir bir gecekonduda kalan ve günün erken saatlerinde kağıt ve hurda toplayıp, gündüzleri dışarıya çıkmamaya özen gösteren IŞİD şüphelisi baba-oğulla ilgili soruşturmanın ‘uyuyan hücre’ yönünde genişletileceği ifade edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...