Adnan Oktar ve Kedicikler adliyeye sevk edildi

Adnan Oktar grubu operasyonunda gözaltına alınan 13’ü erkek 36 kişi sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilenler arasında Adnan Oktar ve Oktar Babuna da yer alıyor.

Habip ATAM, Ümit TÜRK, Fatma VURGUN/SÖZCÜ

Hakkında “Çocuk istismarından askeri ve siyasal casusluğa” kadar 31 ayrı suçlama bulunan Adnan Oktar ve grubunun emniyetteki işlemleri tamamlandı. 7 günlük gözaltı süresinin bugün dolmasıyla birlikte Oktar’ın da arasında olduğu 92 kişi bugün soruşturmanın yürütüldüğü Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

fitik

Adnan Oktar saat 11.10’da gruptan ayrı olarak gri sedan otomobille diğer şüpheliler ise 15 dakika sonra 4 ayrı polis otobüsleriyle adliyeye giriş yaptı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Araçlar otoparktan adliyenin içine giriş yaptı. Şuan adliye nezarethanesinde bulunan şüphelilerin sorgusunun, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Hasan Yılmaz’ın koordinesinde yapılacağı öğrenildi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Bu arada Adnan Oktar’ın adliyeye getirildiği sıralarda bir grup da adliye önünde toplandı. Grubun destek vermek için geldikleri öğrenildi. Öte yandan hakkında gözaltı kararı bulunan 235 kişiden 189’nun şuana kadar yakalandığı emniyette işlemleri devam eden şüphelilerin işlemlerinin bitmesi halinde adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

hoca
kediler-1 kediler-2 kediler-3 kediler-4 kediler-5 kediler-6 kediler-7 kediler-8 kediler-9 kediler-10 kediler-11 kediler-12 kediler-13 kediler-14 kediler-15 kediler-16

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...