Sözcü Plus Giriş

Keltepe’de eşine az rastlanır fedakarlık: Uçaklarımız gerekirse bizi de vursun…

Şehit olma pahasına 1083 rakımlı Keltepe'de teröristler geçit vermeyen bölüğün komutanı eşine az rastlanır bir kahramanlığa imza attı. Askerlerimiz teröristlerle el bombası mesafesinde göğüs göğüse çarpıştı bu yüzden F-16'lar bombardıman desteği veremedi. Telsizden üstlerine bir çağrı yapan komutan "Uçaklarımız gerekirse bizi de vursun. Bizim şehadetimizle birlikte teröristler de ölsün." dedi

12:17 -
Keltepe’de eşine az rastlanır fedakarlık: Uçaklarımız gerekirse bizi de vursun…

Afrin’nin Raco kasabası yakınlarında bulunan 1083 rakımlı Keltepe’yi terör örgütünden temizleme için operasyon yapan Jandarma Özel Harekat (JÖH) birlikleri teröristlerin hain tuzağıyla karşılaştı. Sisten faydalanan hainler dağın her yerine döşedikleri tünellerden askerlerimize yaklaşıp uzun namlulu silahlarla saldırdı. Ateşe anında karşılık veren birliğimizden 8 asker şehit olurken bir çoğu da yaralandı.
Zaman zaman el bombası mesafesine kadar düşen çatışma saatlerce sürdü. Diyarbakır’daki ana jet üssünde havalanan F-16 terörist mevzilerine bomba yağdırmak istese de aradaki bu kısa mesafe bombardımanı imkansız hale getiriyordu. Bu sırada birliğin komutanı telsizden üstlerine eşine az rastlanır bir teklifte bulundu. Kahraman komutan tepeyi teröristlere teslim etmeme adına karargaha “Uçaklarımız gerekirse bizi de vursun. Bizim şehadetimizle birlikte teröristler de ölsün.” dedi.

 

İLGİLİ HABERAfrinka fatihiAfrinka fatihi

 

Son güncelleme: 13:27 03.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more