Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu Akşener’i ziyaret etti

Siyaset kulislerinin merakla beklediği görüşme bugün gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i partisinin genel merkezinde ziyaret etti. Görüşmeden sonra iki lider de kısa bir açıklama yaparak soru almadı. Nezaket görüşmesi içinde geçen buluşmadan sonra Kılıçdaroğlu İYİ Parti Genel Merkezi'nden ayrıldı.

Güncellenme: 15:27, 12/04/2018
Kılıçdaroğlu Akşener’i ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´i ziyaret etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu´nu İYİ Parti Genel Merkezi´ne gelişinde İYİ Parti genel başkan yardımcıları Aytun Çıray, Koray Aydın ve Lütfü Türkkan karşıladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Akşener´in makam odasına geçti. İki lider, burada tokalaşarak, basın mensuplarına poz verdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesi, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Görüşmeden sonra iki lider kameraların karşısına çıkarak kısa bir açıklama yaptılar.

Akşener kısa bir konuşma yaparak şunları kaydetti; “Sayın Kılıçdaroğlu çok teşekkür ediyorum. Böyle bir nezaketi gösterdikleri için, kendisine teşekkür ediyorum. Elbette hem bu konuyu ve Türkiye’nin sorunlarını, ekonomisini,  sevim güvenliğini konuştuk.”

Kılıçdaroğlu da İyi Parti’nin kurultay başarasını hatırlatarak kendilerini tebrik ederek söze başladı ve şunları söyledi;

“Sayın Genel Başkanı ziyaret ettik. Başaralı bir kurultay geçirdiler. Siyasette nezaketin hep önemli olduğunu sayın başkan da az önce ifade etti. Siyaset biraz gerginliklerden arınmalı nezaket biraz daha öne çıkmalı, elbette farklı düşüncelerimiz olabilir ama farklı düşünce görüşleri Türkiye’nin selameti için dillendiriyoruz ve sonuzçta halkın hakemliğine başvuruyoruz. Var olan gerginlik ortamının biraz ötelenmesi gerekiyor. Hatta bu gerginlik ortamının olmaması gerekiyor. Sayın genel başkanla ve arkadaşlarımız ile de konuşurken doğal olarak Türkiye’nin sorunları da gündeme geliyor. O sorunları oturduk konuştuk, seçim güvenliği konusundaki duyarlılığımızı karşılıklı olarak birbirimize aktardık. Şundan bütün arkadaşlarımın emin olmasını istiyorum; Herkes sandığa gitsin büyük bir öz güvenli oyunu kullansın bütün sandıklara sahip çıkacağız ve demokrasiyi bu ülkeye getirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz.”

 

resimid_4843325resimid_4843338

Mustafa TURAPOĞLU/ANKARA, (DHA)

Yayınlanma Tarihi:10:45,