Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu ile Enis Berberoğlu bir araya geldi

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Yargıtay'ın verdiği karar sonrası tahliye oldu. Cezaevinden çıkan Berberoğlu, gece saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde Berberoğlu ile kısa bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Öte yandan CHP lideri, sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden de bir açıklamada bulunmuştu.

22:50 -
Kılıçdaroğlu ile Enis Berberoğlu bir araya geldi

Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, İstanbul İstinaf Mahkemesi'nin MİT TIR'ları davasında CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na, ‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak' suçundan verdiği 5 yıl 10 aylık hapis cezasını onadı.

 

Daire, onama kararı ile birlikte Berberoğlu'nun milletvekilliği sona erinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve tahliyesine karar verdi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Enis Berberoğlu tahliye olduSon dakika... Enis Berberoğlu tahliye oldu

BAKIRKÖY’DE BİR ARAYA GELDİLER

Kılıçdaroğlu, cezaevinden çıkan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, ile Bakırköy’de bulunan bir otelde bir araya geldi. Saat 22.15 sıralarında otele gelen Kılıçdaroğlu’nu, Berberoğlu kapıda karşıladı.

Kılıçdaroğlu ile Berberoğlu birbirlerine sarılarak hasret giderdi. Ardından otele giriş yaptılar.

Foto: AA

Foto: AA

“ARAMIZA HOŞ GELDİN”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nun tahliyesi ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan da açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu mesajında, “Aramıza hoş geldin Enis kardeşim! Adalet uğruna adım adım verdiğimiz mücadeleyi artık birlikte sürdüreceğiz ve haksızlığa uğrayan herkes için adaletin peşinde yürümeye devam edeceğiz…” dedi.

 

Foto: AA

Foto: AA

TELEFONLA GÖRÜŞTÜ: SESİN İYİ GELİYOR

Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde cezaevinden çıkan Enis Berberoğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Görüşmede Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’na “Gözün aydın, sesin iyi geliyor. Bu akşam evde görüşeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Foto: AA

Foto: AA

“BERBEROĞLU İLE KUCAKLAŞACAĞIM”

Yargıtay’ın Berberoğlu için verdiği tahliye kararını Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine yaptığı ziyaret sırasında öğrenen Kılıçdaroğlu, “Enis Beyle ilgili verilen karar sonucu tahliye olacak. Bu akşam kendisi ile buluşacağım, kucaklaşacağım” demişti.

Son güncelleme: 07:47 21.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more