Reklamsız Sözcü

Kritik görüşmeden sonra ilk açıklama

Siyasette erken seçim tarihinin açıklanmasının ardından liderler arasındaki görüşmeler de hız kazandı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dün Meral Akşener ile görüşmesinden sonra bugün de Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu ile görüştü.

10:33 -

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezinde görüştü.

Görüşmede Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Haluk Koç, Lale Karabıyık, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da hazır bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkan ve CHP heyetiyle çok yararlı bir görüşme yaptık. Demokrasi için dirsek temasını sürdürme kararı aldık. Bu hafta içinde görüşmelerimizin sonucu netlik kazanır umuyoruz. CHP’nin İYİ Parti’ye verdiği desteği olumlu buluyoruz. İktidarı elinde bulunduranların bir partiyi seçime sokmama gayretlerini de kınıyoruz.”

Kılıçdaroğlu ise, “İYİ Parti’ye verdiğimiz destek demokrasiye verdiğimiz desteğin bir yansıması. CHP her zaman demokrasiden yana oldu. Bir partinin seçimlere sokulmaması içimize sindirebileceğimiz bir olay değildir. Önümüzdeki seçimler, Sayın Karamollaoğlu’nun dediği gibi bireysel bir seçim, parti seçimi değildir. Olay Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği seçimlerdir” dedi.

resimid_4890629resimid_4890628 resimid_4890630 resimid_4890631 resimid_4890632 resimid_4890633

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:22 23.04.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more