Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu’ndan provokasyon uyarısı

CHP bu hafta sonu yapacağı 36. Olağan Kurultayında parti yönetimini belirleyecek. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay öncesi kurmaylarını, provokasyona karşı uyardı ve dikkatli olunması talimatını verdi. CHP liderinin bu uyarıyı genel başkan adaylarının taraftarları arasında bir sürtüşme yaşanabileceği ihtimalini göz önüne alarak yaptığı öğrenildi.

Başak KAYA
15:16 -
Kılıçdaroğlu’ndan provokasyon uyarısı

Kılıçdaroğlu önceki gün Merkez Yönetim Kurulu ile dün de il başkanları ile kurultay öncesi değerlendirme toplantısı yaptı.

CHP lideri, kurmaylarına kurultay ile ilgili şu mesajları verdi.

PROVOKASYONA DİKKAT: Kurultayın bir bayram, şenlik havasında geçmesini istiyorum. Farklı görüşlerden farlı sloganlar atılabilir. Anlayışla, olgunlukla karşılamalıyız ve alkışlarla karşılık vermeliyiz. Provokasyon olabilir. Herkes dikkatli olmalı.

BÖLGESEL DENGELER: Bundan sonrasına delege karar verecek ve biz de bu karara saygı göstereceğiz. Anadolu'dan özellikle milletvekili çıkmayan illerden PM'ye katılımın daha çok olmasını istiyorum. Bölgesel dengeleri gözeteceğim. Rekor sayıda adaylık başvuruları nedeniyle tüzük değişikliği yapılmalı. PM adaylığı için bir kriter olmalı.

BİR TEK BİZ YAPIYORUZ: Sadece bizim partimizde il ve ilçe yöneticileri kurultaydan sonraki en üst karar alma organı, genel başkanı seçimle geliyor. Diğer partilerde bu göstermelik yapılıyor ve atamayla geliyorlar. Bazı il başkanları blok liste istiyor ama genel eğilim çarşaf listeden yana. Çarşaf liste ile seçime gidilecek.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu: Pazar günü demokratik bir yarış yapacağızKılıçdaroğlu: Pazar günü demokratik bir yarış yapacağız
Son güncelleme: android-time 15:35 01.02.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more